Drewniane panele w łazience cz.1

panel drewnianyDo przebudowy tej łazienki zastosowaliśmy elementy instalacji naściennej (metalowa konstrukcja nośna wraz z płytami gipsowymi i masą szpachlową), kilka metrów kwadratowych płytek, ceramikę sanitarną i armatury. Do tego doliczyć można ewentualny montaż przez fachowców. I to już wszystkie wydatki poniesione w związku z tą częścią remontu. Dodatkową pozycją m liście zakupów było drewno z którego wykonaliśmy funkcjonalne panele. Zużyliśmy na nie prawie 6 m2 płyt typu multipleks o grubości 18 mm. Był to wydatek dość poważny, ale opłacił się. Drewniane powierzchnie pięknie kontrastują z pokrytymi glazurą powierzchniami podłóg i odkrtych fragmentów ścian modułu osłonowego. Dzięki panelom po wstały również nowe możliwość nowoczesnej aranżacji łazienki i nowego układu mebli.

Wszystkie elementy montuje się od dołu ku górze: najpierw ustawiamy dolny panel z przyklejonym kątownikiem (bez dokręcania wkrętów), następnie nakładamy górny, a po wypoziomowaniu całości dokręcamy wkręty.

Panel na umywalkę ma szerokość 80 cm, natomiast na WC i szafkę -60 cm. Wysokość dopasowuje się indywidualnie do danego pomieszczenia, uwzględniając wymiary i konstrukcję obudowy instalacji.