Instalacja naścienna w łazience

instalacja nasciennaW łazienkach coraz częściej mocuje się ceramikę sanitarną do ścian. Możemy wybrać metody takiego montażu: klasyczna wersja z użyciem blaszanych profilów i systemy profesjonalne.

Gdy trzeba odnowić łazienkę, dobrych pomysłów nigdy dosyć. Zwłaszcza jeśli jest mała, ważne by racjonalnie wykorzystać przestrzeń. Dzięki instalacjom naściennym mamy o wiele większe możliwości aranżacji wnętrz łazienkowych. Nawet jeśli konieczne okaże się przeprowadzenie rewolucyjnych zmian w podziale pomieszczenia, co w praktyce oznacza przenosiny rur kanalizacyjnych i doprowadzających wodę, nie ma powodu, by rezygnować ze śmiałej koncepcji. Kucie bruzd w ścianach na nową instalację, będące zajęciem pracochłonnym i uciążliwym ze względu na powstawanie sporych ilości pyłu, nie jest przy nowych systemach konieczne.

Piękny projekt, zgrabne detale. Lustrzany połysk ptytek sprawia, że wszystkie zamocowane do nich elementy zdają się szybować w przestrzeni. Zgrabne uchwyty podtrzymują szklane półki.

Zalety instalacji naściennej. Czy możliwy jest remont łazienki bez hałasu, kurzu i brudu? Nawet przy zastosowaniu instalacji naściennej nie da się tego całkowicie uniknąć, jednak w znacznym stopniu tak. Zbędne staje się bowiem wyczerpujące kucie lub frezowanie ścian, konieczne przy tradycyjnych instalacjach. Dzięki temu możemy zaplanować przeprowadzenie robót w krótszym czasie i bez kłopotliwej wywózki gruzu. Kolejną zaletą jest znaczna elastyczność nowoczesnych systemów w dopasowywaniu się do istniejących wnętrz. W praktyce ilość wariantów aranżacji łazienkowych wnętrz przy pomocy instalacji naściennych (także na bardzo niewielkich powierzchniach) jest wręcz nieograniczona.