Zabudowa przejścia między pokojami cz.1

Zabudowa przejścia między pokojami

Zbyteczne przejście między pokojami zagospodarowano w niezwykły sposób: ze szkła akrylowego i kolorowych półek z płyty MDF wykonano przeźroczystą szafę. Oddziela ona przestrzennie obydwa pomieszczenia, nie tamując przepływu światła. Kolorowe półki z czarnym obramowaniem tworzą wyraźny kontrast z mlecznobiałym szkłem akrylowym, z którego wykonano drzwi przesuwne, boki i tylną ścianę. Nawet zamknięte drzwi przesuwne nie tłumią prześwitującego światła. Szafa wraz z przedmiotami na półce sprawia intrygujące wrażenie.

Materiały stosowane zwykle w zupełnie innych dziedzinach oraz pomysłowe rozwiązania sprawiły, że zwykła szafa regałowa stała się czymś szczególnym pod względem architektonicznym i funkcjonalnym. Przeźroczysta tylna ścianka wykonana ze szkła akrylowego powoduje, że zabudowana nisza w murze, a nawet ścianka działowa lub niepotrzebny otwór drzwiowy między pokojami, mogą nabrać zupełnie nowego znaczenia. Przeźroczystą szafę można podświetlić, a wtedy przechowywane w niej przedmioty ukażą się w innej szacie. Istnieje też możliwość przekształcenia całego regału w jedno, duże źródło światła podświetlające całe pomieszczenie.

Faliste płyty z tworzywa sztucznego oraz drzwi przesuwne pozwalają na realizację różnych pomysłów związanych z aranżacją wnętrza. Można na przykład wykonać ściankę regałową na całej szerokości pomieszczenia – duże drzwi przesuwne załatwią problem komunikacji. Innym rozwiązaniem mogą być regały wykonane z drewna i szkła akrylowego. W przypadku istniejących już regałów, można unowocześnić je przy pomocy świeżych kolorów i przymocowanych z boku płyt falistych. Półki w regałach muszą być skrócone o podwójną grubość płyty falistej, aby można je było swobodnie wsuwać w rowki.