Układanie Barlineckiej Deski Podłogowej

ukladanie deski barlineckiej
Ułożenie tektury falistej pomiędzy segmentami a podłożem eliminuje nierówności podłoża i zapobiega późniejszemu skrzypieniu podłogi.
Pierwszy rząd desek decyduje o dokładności i ostatecznym efekcie ułożonej podłogi.
Za pomocą drewnianego klocka wykonanego np. z resztek deski dociskamy kolejne rzędy ułożonych desek.
Każdy rząd desek dociskamy również w kierunku poprzecznym za pomocą pręta montażowego.
Zachowanie idealnej szczelności między deskami gwarantuje długą i bezproblemową eksploatację ułożonej podłogi.
Pozostawione szczeliny dylatacyjne przykrywamy listwami wykańczającymi.

Nie jest dziełem przypadku, ze w coraz większej liczbie domów i mieszkań zaczyna królować drewno. Dlaczego? Bowiem to co jest naprawdę piękne musi być autentyczne. Zwłaszcza wówczas, gdy znakomicie harmonizuje z klasycznym czy nowoczesnym wystrojem wnętrz.

Barlinecka Deska Podłogowa zaprzecza opinii, że drewniana podłoga musi być trudna i pracochłonna w układaniu. Odpowiednie wymiary i konstrukcja sprawiają, że można ją kłaść właściwie na każdym podłożu, pod warunkiem, że jest ono twarde, równe, a jego wilgotność nie przekracza 3 proc. Jako warstwy wyrównująco-tłumiącej można użyć tekturę falistą, piankę polietylenową lub korek bitumiczny. Przy układaniu pierwszego rzędu Barlineckiej Deski Podłogowej należy pamiętać, aby pozostawić szczelinę szerokości 15-20 mm. Pomogą w tym zwykłe drewniane kliny umieszczone między ścianą a pierwszym rzędem desek. Taką samą szczelinę należy pozostawić wzdłuż wszystkich pozostałych ścian.
Następne rzędy układa się w cegiełkę, przy czym końcówka deski z pierwszego rzędu stanowi początek rzędu drugiego itd. Poszczególne rzędy łączy się smarując punktowo klejem wodoodpornym wpust już ułożonej deski i dokładając następny segment. Ostatni rząd należy ułożyć z zachowaniem identycznej szczeliny od ściany, jak przy układaniu rzędu pierwszego. W ten sposób powstaje tzw. podłoga pływająca. Do jej ułożenia wy starczy zaś najprostszy zestaw narzędzi składający się z ołówka miarki, młotka, piły i tzw. pręta montażowego. W dodatku można to zrobić w ciągu jednego dnia Barlinecka Deska Podłogowa nie wymaga bowiem klejenia do podłoża, cyklinowania ani dodatkowego lakierowania po ułożeniu.