Ramka na zdjęcia zrób to sam

Szczęśliwie udało mi się przed porodem wykonać większość prac dekoracyjnych, jakie zaplanowałam sobie w domu. Jestem z tego powodu przeszczęśliwa! Sypialnia została prawie urządzona, dzidziuś ma swój kącik, a salon wreszcie zaczyna być „jakiś”. Oczywiście są jeszcze pewne drobiazgi, które trzeba zrobić, ale nie jest to nic dużego, więc będę je sobie kończyła powoli w wolnym czasie (o ile taki się znajdzie ;)). Ponieważ moje mieszkanie się zmieniło, mam dla was kilka metamorfoz, które będę stopniowo pokazywać na blogu. Przy okazji będę przeplatać je inspiracjami, jakie znalazłam w sieci szukając pomysłów na wnętrze.

Zacznę od bardzo prostego pomysłu na ramkę, który bardzo możliwe, jest znany większości z was. Ramka powstała przypadkiem. Nad łóżeczkiem dla dziecka wymyśliłam sobie półkę, tyle że nie miałam przemyślanego tego, co na niej stanie (przynajmniej nie do końca). Półka jaką wybrałam to właściwie półka na zdjęcia, ale że fotografie mają dla siebie inne miejsce w pokoju pomyślałam, że doskonale będzie na niej wyglądał dziecinny obrazek. Wybrałam może i nieco oklepany motyw marynistyczny, ale przyznacie, że doskonale nadaje się dla chłopca?

Ramka na zdjęcia zrób to sam

Chcesz się dowiedzieć jak zrobić taką ramkę?

Ramka powstała na bazie popularnej ramki NYTTJA z IKEI – format kartki z bloku – A4

Koszt: ramka – 5,99 zł

tkanina plus ocieplina lub gąbka – ja użyłam tego co miałam w domu – 0 zł (max. kilka zł jeśli musicie dokupić materiały)
możecie poszukać czegoś w SH, poszukać w domu, wystarczy wam naprawdę niewielki kawałek

wydruk obrazka – domowa drukarka – ciężko mi oszacować koszt 0,20 zł – 1 zł max (zależy od drukarki)


A oto sposób na wykonanie takiej ramki w wielkim skrócie (mimo to mam jednak nadzieję, że wystarczająco jasnym):

1. Wyjmujemy „szybkę” z ramki. Wycinamy z ociepliny lub gąbki (ja użyłam podwójnej warstwy ociepliny) kształt ramki.

2. Przyklejamy wyciętą formę do ramki klejem – ja używam jakiegoś uniwersalnego, który zazwyczaj mam pod ręką.

3. Z tkaniny wycinamy kształt prostokąta z dziurą w środku, nieco większy niż ramka. Po zewnętrznej i wewnętrznej stronie musi nam bowiem pozostać zapas na podwinięcie.

4. Wewnątrz robimy także nacięcia na rogach. Uważajcie, aby nacięcia nie były zbyt głębokie, bo powstaną wam dziury przy wewnętrznych narożnikach.

5. Przykładamy tkaninę lewą stroną do ramki, podwijamy i przyklejamy pod spodem ramki nadmiar tkaniny. Wkładamy „szybkę”, ilustrację i gotowe :)

Jeśli coś jest dla was niejasne, pytajcie w komentarzach.

Możecie wykonać taką samą ilustrację jak moja. Tutaj -> obrazek wieloryba <- w dużym formacie – do pobrania i wydrukowania. Kliknij w link, a następnie zapisz obrazek :)

Wieloryb obrazek

I obrazek z wielorybem gotowy :)

Obrazek DIY

DIY ramka na zdjęcia

ilustracja + ramka na zdjęcia DIY
napis DIY
girlanda DIY

Ile tkanin tyle możliwość – ogranicza was jedynie wyobraźnia! ;)

 

3 comments

Dodaj komentarz