Walentynkowy lampion DIY

Tak jak obiecałam wczoraj, dziś tutorial na kolejny walentynkowy gadżet :) Lampion. Wykonacie go bardzo szybko i łatwo. I wcale nie musicie być szczególnie uzdolnieni plastycznie.

Możecie go komuś podarować, albo po prostu postawić na stole podczas walentynkowej kolacji. :) Oto lista rzeczy jakie będziecie potrzebować: 1. Mały słoik .Przed malowaniem należy go odtłuścić. Ja przecieram szkło płatkiem kosmetycznym, nasączonym wódką (lub innym wysokoprocentowym alkoholem, który jest pod ręką). Ja wybrałam zwykły słoiczek, ale ładnie będzie się prezentował np. taki jak ten na po lewej ( z przetworów "Rolnika")

2. Czerwona farbka do malowania na szkle/porcelanie i złota konturówka.

3. Kawałek koronki i czerwonej wstążki. Ja wybrałam dość szeroką, bo akurat taką miałam pod ręką. Zdecydowanie jednak wygodniej będzie wam pracować z węższą.

4. Na słoiku malujemy czerwoną farbką serduszka. Raz mniejsze, raz większe, jak wyjdzie :) Nie muszą być szczególnie równe. Następnie gdy troszkę podeschną każde serduszko niedbale, ale pewnym ruchem obrysowujemy złotą konturówką. Najlepiej malowanie konturówką przetestować wcześniej na innej powierzchni, aby nauczyć się nad nią panować.

Następnie gotowy słoiczek wypalamy w piekarniku, zgodnie z przepisem na farbkach, aby utwardzić malowidło. Nawet jeśli tego nie zrobimy, rysunek wyschnie, jednak będzie istniało ryzyko, że się zdrapie podczas użytkowanie. Pilnujmy czasu. Przetrzymana farba brązowieje. 5. Górę słoiczka dekorujemy koronką, tak aby raczej nie wystawała ponad słoik. Można ją dokleić, ale ja po prostu zszyłam ze sobą boki, a następni zawiązujemy na niej czerwoną wstążeczkę. Dobrze żeby kokarda była po przeciwległej stronie, co łączenie koronki, ze względów czysto estetycznych.

Teraz wystarczy tylko zapalić w środku tealight :) 

  

One comment

Dodaj komentarz