Żółte żonkile

Ponieważ w domu stoi kilka moich prac, które być może nawet już gdzieś publikowała, zrobiłam im kilka zdjęć i będę je regularnie wam pokazywać, w międzyczasie robiąc też inne rzeczy. W miarę możliwości będę też publikowała dla was tutoriale. Być może dla kogoś okażą się pomocne. Dziś pokażę wam butelkę po winie, na której namalowałam żółte żonkile.


To jedna z moich ulubionych. Jeżeli chcecie zacząć swoją przygodę z malowaniem na szkle, musicie przede wszystkim zaopatrzyć się w farby do malowanie na szkle i co najmniej dwa pędzle, cienki i grubszy. Najlepiej zacząć na czymś niezbyt cennym. Ja lubię dekorować butelki po winie. W sklepie zawsze wybieram wino, które ma najładniejszą butelkę.

Smak jest sprawą drugorzędną ;). Następnie jak już pozbędziecie się etykietki, trzeba butelkę odtłuścić, można ją przetrzeć wacikiem zwilżonym wódką. Następnie malujemy :) Farbki te są rozcieńczalne wodą. Gdy już skończymy dzieło, należy je wypalić w piekarniku, żeby nasza praca nie starła się podczas mycia naczyń. I koniec :)

A oto moje żonkile namalowane na butelce:

I jeszcze stare zdjęcie, które ostatnio znalazłam przypadkiem:

Niestety jak na razie nie jestem zaopatrzona w porządny sprzęt fotograficzny, ale jest w planach. Tymczasem jednak musicie mi wybaczyć moje amatorskie fotki.

Dodaj komentarz