Odnawianie foteli

Odnawianie foteli

Fotel jest istotnym atrybutem wnętrza, które można znaleźć w prawie każdym domu. Osoba używa tych mebli prawie codziennie, co prowadzi do pogorszenia jej stanu. Operacja taka jak naprawa fotela pomoże przywrócić parametry techniczne projektu.

Cechy renowacji mebli

Naprawa mebli jest złożoną operacją, która zależy od rodzaju produktu i samej awarii. Obecnie takie operacje są rzadko przeprowadzane niezależnie. Ufaj, że rozwiązanie takich problemów jest pożądane dla doświadczonych profesjonalistów, którzy wykonują je znacznie szybciej i bardziej jakościowo.

Renowacja mebli jest przywróceniem nie tylko jej funkcjonalności, ale także wyglądu. Cechą mebli tapicerowanych jest tapicerka z tkaniny. Aby naprawić strukturę wewnętrzną, należy zdemontować lub wymienić tkaninę. Ta operacja wymaga także pewnych umiejętności i wysiłków.

Co możesz zrobić własnymi rękami?

Złamanie krzesła nie zawsze stanowi problem, ponieważ możesz sam spróbować przywrócić jego stan. Istnieje kilka rodzajów operacji, które można łatwo wykonać w domu:

 1. Wyściółka. Proces ten polega na wymianie starej tkaniny na nową. Może to również obejmować zmianę wypełniacza (pianki itp.) I przywrócenie wewnętrznej struktury krzesła. Jeśli to konieczne, sama powierzchnia drewniana może zostać przywrócona.
 2. Tapicerka. To podejście polega na obiciu tkaniny na powierzchni krzesła w celu aktualizacji jego wyglądu. Często wykonują takie operacje ze starymi sztywnymi konstrukcjami, których powierzchnia nie jest łatwa do przywrócenia farbą.
 3. Napraw. Jest to ogólna koncepcja, która obejmuje wcześniej rozważane operacje. Ale często to słowo oznacza wszystkie prace naprawcze związane z przywróceniem stanu ramy siedziska. Należą do nich wzmocnienie konstrukcji za pomocą metalowych narożników, wymiana nóg lub siedzeń, a także przywrócenie powierzchni materiału farbą i szlifowaniem.

Jednym ze sposobów przywrócenia starego skórzanego fotela jest tapicerowanie. Ten proces jest dość długi i czasochłonny. Pierwsze kupić nową tkaninę. Tapicerowanie może być wykonane jako skóra i inne popularne materiały. Niektórzy eksperci zalecają również nabywanie substancji do wnętrza (gumy piankowej). Aby uprościć wykonywanie prac, potrzebujesz także zszywacza, gwoździ, młotka itp.

Algorytm rozwiązania tego problemu można opisać w kilku kolejnych krokach:

 1. W pierwszym etapie tkanina jest demontowana od spodu krzesła. W prostych modelach ta część jest ustalona tylko na dole. Istnieją jednak złożone modele, dlatego ważne jest, aby początkowo wydać tę część, a następnie kontynuować pozostałe operacje.
 2. Następnie tkanina jest całkowicie usuwana z powierzchni struktury. Ważne jest, aby to robić konsekwentnie, aby wyeliminować wszelkie uszkodzenia elementów. Należy pamiętać, że każdy element krzesła jest obszyty jednym kawałkiem tkaniny. Dlatego powinien być zwalniany konsekwentnie, warstwa po warstwie. Elementy te nie powinny być zgrywane, ponieważ będą musiały zostać użyte jako wykroje do cięcia.
 3. Następnym krokiem jest demontaż starej tapicerki z gumy piankowej. Aby go usunąć, należy delikatnie odwiązać i wyciągnąć wszystkie metalowe wsporniki, z którymi zostało naprawione. Staraj się również nie rozrywać materiału, który zostanie później użyty jako wykroje podczas wymiany gumy piankowej.
 4. Cięcie materiału. Ta operacja obejmuje tworzenie nowych elementów tapicerki. W tym celu użyj starych kawałków materiału, które zostały przymocowane do podłokietników, oparcia i siedziska. Rozmiar nowych elementów powinien być nieco większy niż starych. Wynika to z faktu, że nie zawsze można przewidzieć, jak dokładnie będzie leżała tkanina. Dlatego lepiej wziąć to z marginesem.
 5. Ten etap obejmuje utrwalanie pianki. Wcześniej zebrane kawałki są kolejno umieszczane na określonej części krzesła. Jeśli w pewnych miejscach pianka wybrzuszy się, należy ją odciąć. W ten sposób powstaje wygląd każdego elementu. Następnie na gumie piankowej umieszczany jest syntetyczny materiał. Następnie obie substancje są mocowane do ramy za pomocą zszywacza. Ważne jest, aby ułożyć je tak, aby podążały za konturami poszczególnych części struktury.
 6. Kończymy proces mocowania tkaniny. Ta operacja jest bardzo podobna do poprzedniej. Ważne jest jednak, aby prawidłowo umieścić elementy na powierzchni. Przed zamocowaniem należy ostrożnie wyrównać tkaninę i pociągnąć ją. Początkowo środkowa część obrabianego przedmiotu jest zszywana. Jest to konieczne, aby uniknąć zakłóceń. Następnie każdy z rogów jest napinany i mocowany za pomocą zszywacza.

Nowoczesne krzesła wykonane są z różnych materiałów. Projekt takich modyfikacji składa się z zestawu elementów, które można w razie potrzeby wymienić. Często takie krzesła obejmują modele biurowe wyposażone w mechanizm podnoszenia gazowy. Do przywrócenia takich produktów może potrzebować kilku rodzajów komponentów:

 1. Rolki. Mechanizm ten wykonany jest z różnych rodzajów tworzyw sztucznych. Przy wyborze tego produktu należy wziąć pod uwagę jego przeznaczenie, rodzaj złącza i sposób mocowania.
 2. Podnośnik – Prawie wszystkie krzesła biurowe są wyposażone w ten element, który pozwala utrzymać krzesło na określonej wysokości. Obecnie na rynku istnieje kilka rodzajów tych wzorów. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na rodzaj mechanizmu, który był wcześniej używany w uszkodzonym fotelu.
 3. Krzyż. Odgrywa rolę elementu wspierającego. Wykonane w formie 5-gwiazdkowej, do której przymocowane są rolki. Przy zakupie ważne jest, aby zwracać uwagę na jakość materiału i sposób łączenia części.

Istnieje wiele innych elementów, które będą potrzebne do naprawy takich mebli. Obejmuje to wszystko, od małych uchwytów i śrub po specjalistyczne tkaniny.