Kotek z kawałków skóry

Kotek z kawałków skóry.

Spójrzcie na własne biurko lub regał. O ile sympatyczniej wyglądałoby, gdyby znalazła się na nich, ot, choćby własnoręcznie wykonana myszka lub pacynka z filcu. Z pewnością milej byłoby Wam rozwiązywać zawiłe zadania matematyczne. Wygospodarujcie tylko chwilę czasu oraz odpowiednie materiały i narzędzia. Wierzę, że Wasza pomysłowość i fantazja są nieograniczone. Gdy pierwsze lody będą już przełamane, a Wasz kącik przyozdobiony, warto pomyśleć również o Waszych przyjaciołach. Sami wiecie, że nasze sklepy nie obfitują w ładne i tanie drobiazgi, a takie są najodpowiedniejsze na imieninowy czy urodzinowy prezent, a także na szkolne Mikołajki. Poświęcicie własny czas, lecz zaoszczędzicie sporo pieniędzy, a przede wszystkim sprawicie innym mnóstwo radości, a sobie satysfakcji.

Kotek ze skórki.

Do wykonania tej maskotki (patrz zdjęcie) będą potrzebne niewielkie kawałki skórki ze starej torebki lub teczki oraz klej do skóry (np. wikol).

Rysunek. Kotek ze skórki: a, b, c) formy poszczególnych części kotka, d) gotowa zabawka.

Zrób z grubszej tektury formy poszczególnych części kotka według rysunku a, b, c. Kolorową kredką lub długopisem dwukrotnie odrysuj te elementy na skórze po stronie lewej, przykładając formę raz stroną prawą, raz lewą tak, aby po wycięciu dwie części głowy, tułowia i ogona dokładnie nachodziły na siebie. W następnej kolejności sklej dwie części głowy i dwie części ogona ze sobą. Posmaruj jedną część tułowia klejem, przyłóż w zaznaczonych na rys. la miejscach głowę i ogon, a następnie posmaruj drugą część tułowia i dokładnie nałóż na pierwszą. Teraz zrób wąsy i oczy.

Z białej skórki lub skaju wytnij dziurkaczem dwa białe oczka (mogą być także owalne), przyklej je i zielonym długopisem lub flamastrem pomaluj źrenice. Wąsy wykonaj z czarnych nici, które uprzednio posmaruj klejem biurowym, aby były sztywne, a następnie kilkakrotnie je złóż. Przyklej je w miejscu zaznaczonym na rysunku b krzyżykiem. Na wąsy nałóż czerwone kółeczko wycięte ze skaju lub skórki, które będzie stanowiło pyszczek kotka (rysunek d).