Informacje dla majsterkowicza

TEN ŁUK MOŻNA KUPIĆ JAKO SYSTEM MODUŁOWY

Skomplikowane i drogie konstrukcje drewniane nie są już niezbędne, jeśli zdecydujemy się na luk wykonany z desek boazeryjnych. Czy to przy zwieńczeniu dachu, czy w miejscach przełomów ściany ze spadzistym dachem półokrągłe wykończenie boazeryjne nadaje wnętrzom doskonały wygląd. Stało się to możliwe dzięki systemowi „Staba”. System składa się z szyny metalowej, do której przypinamy specjalnymi klipsami deski boazeryjne. Klipsy wtykamy w szynę.

NOWA DRABINA MALARSKA

Udręka przy malowaniu wysokich ścian lub sufitów jest związana zazwyczaj z wchodzeniem i schodzeniem z drabiny oraz ciągłym jej przestawianiem. Pokazana poniżej pomysłowa drabina umożliwia malowanie prostych odcinków bez ustawicznego schodzenia i wchodzenia. Dzięki urządzeniu korbowemu taka drabina stała się pożytecznym „pojazdem”, na którym można się posuwać wzdłuż ściany. Drabinkę można kupić z 3, 4 lub 5 stopniami w cenie od 100 do 150 Euro (OTTO-Versand, 2000 Hamburg 400).

POŁYSK ZNÓW MODNY

Po okresie panowania mody na matowe i półmatowe powierzchnie lakierowane, wysoki połysk ponownie zdobywa sobie zwolenników, zarówno jeśli chodzi o meble, jak i o sposób wykańczania drzwi i okien. Nowoczesne metody malowania dają szerokie pole do popisu. „Glasurit” to idealnie dobrane środki służące odnawianiu i konserwacji drewnianych okien: szpachlówka uniwersalna, środek gruntujący i wierzchnia powłoka malarska. Kto dokładnie wykona wszystkie etapy pracy: szpachlowanie, szlifowanie i lakierowanie na pewno osiągnie pożądany efekt.