Piaskownica z daszkiem i ławeczkami

Piaskownica z daszkiem i ławeczkami

Piaskownica zwykle kojarzy się nam z wygrodzonym w przydomowym ogrodzie lub na placu zabaw niewielkim obszarem, gdzie jest piasek i dzieciaki mogą w nim swobodnie kopać. Oczywiście są to proste piaskownice z bali, desek drewnianych lub po prostu plastikowe, gdzie dziecko wchodzi i może lepić babki, zamki itp. Trzeba jednak zastanowić się nad doposażeniem piaskownicy zwłaszcza, gdy nie można postawić jej w miejscu zacienionym lub jeżeli nie chcemy by nasze pociechy siadały wprost na piasku w jej wnętrzu. Przy większej liczbie maluchów robi się niewygodnie, ciasno i nie ma gdzie stawiać piaskowych babek. Nic prostszego, koniecznie zrób ławki w piaskownicy dla swojej pociechy. To bardzo dobry pomysł tym bardziej, że łatwy w wykonaniu a ponadto można kupić już gotowe modele z siedziskami.

Do samodzielnie przygotowywanych piaskownic kwadratowych, na rogach montuje się ławeczki z oheblowanych i pomalowanych kolorową farbą do drewna, deseczek. Podobnie jest w gotowych piaskownicach z bali. Ale narożne ławeczki to nie jedyny sposób na wygodną piaskownicę. Szukając tej odpowiedniej napotkać można na sporą ilość propozycji bardziej zaawansowanych. Ławeczki z oparciami z drewna po dwóch stronach piaskownicy, wieloboczne piaskownice z ławeczkami na całej długości boków i dodatkowym miejscem do stawiania babek, z daszkami na całą powierzchnię piaskownicy oraz z pokrowcami i pokrywami drewnianymi do zabezpieczania piasku przed zwierzętami. Zwłaszcza te kolorowe piaskownice wykonane z niezbyt grubych desek, przyciągają uwagę nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Bardzo ciekawą propozycją są otwierane ławki z przegrodami na zabawki, które po skończonej zabawie, można w ten sposób chować i równie szybko wyjmować, kiedy maluchom znów przyjdzie ochota na baraszkowanie w piasku. Co do samego daszku może on być różnie zaprojektowany. Najczęściej wspiera się na dwóch drewnianych podporach, przymocowanych do piaskownicy i jest regulowany. Może być materiałowy lub z tworzywa sztucznego, przypominającego gładką, grubą folię.

Regulacja jest bardzo potrzebna by zapewniać cień nad piaskownicą w zależności od kąta padania promieni słonecznych na obszar zabawy dzieci. Ponadto mamy opuszczane daszki, będące jednocześnie zabezpieczeniem dla piasku przed zabrudzeniami i deszczem. Także plastikowe piaskownice są do kupienia z dodatkowym doposażeniem w postaci stolika z parasolem i ławeczką.

Tanie zabawki do piasku

Najbardziej rozpoznawane i popularne zabawki do piaskownicy: łopatka i wiaderko, potrafią zapewnić zajęcie na długie godziny. Głównym elementem, jaki przyczynia się do świetnej zabawy maluchów jest piasek. Można go przesypywać godzinami z miejsca na miejsce i co najlepsze to nigdy się nie nudzi. Przy pomocy wiaderka zbudować można babki, zamek, przenieść piasek z jednego miejsca na drugie a łopatka i grabki posłużą szczególnie do kopania rowów i tuneli. Doskonale zastępują je też ręce dziecka. Jednak, jeśli nie chcemy po przyjściu z piaskownicy szorować malucha, lepiej kupić mu zestaw do piasku.

Zabawki do piaskownicy są tanie. Oczywiście najlepiej wybierać te znanych firm, przebadane i dopuszczone do użytkowania przez małe 3-4 letnie dzieci. Dzisiaj sporo się słyszy o szkodliwych materiałach, z jakich wyprodukowane zostały zabawki, lepiej ,więc sprawdzać znaczki na opakowaniach i czytać opisy by być pewnym. Producenci zabawek dziecięcych do piasku, wykazują się wyobraźnią. Prócz typowych dobrze nam znanych foremek do piasku, wiaderek, łopatek, samochodzików powstaje wiele innych bardzo pomysłowych godnych polecenia.

Pewnie rodzice mogą się zdziwić jak wiele akcesoriów do piaskownicy jest dzisiaj na rynku. Całe mnóstwo a wśród nich ciekawe gadżety dla dzieci, dające więcej możliwości i sposobność do wymyślania nowych zabaw z udziałem piasku. Jednym z nich jest krecia szufelka. Ma ona specyficzny kształt i wygodny uchwyt. Pozawala kopać w dołki bez użycia rąk i wygodniej niż tradycyjną łopatką, a na pewno ciekawiej. Dla zaawansowanych maluchów mogą okazać się wielką frajdą wiertarki do piasku. Wydatek niewielki a można przy pomocy takiego urządzenia wiercić rowy z wodą i tunele.

Tanie i szybkie w użyciu są rozmaite foremki do robienia tak zwanych babek. A prawdziwy hit stanowią duże foremki, z których po odwróceniu powstaje gotowy zamek z piasku lub wieża. Ponadto można ich używać, jako wiaderka do przenoszenia wody itp. Woda bywa potrzebna w piaskownicy to spoina dla budowli piaskowych, ale może też posłużyć do innych celów nie tylko budowlanych. Park wodny w piaskownicy- to propozycja dla większych dzieci do kreatywnej zabawy. Z mostami, łódkami, koparką, figurkami. Jeśli chcesz by twoje dzieci spędzały dużo czasu na świeżym powietrzu i mogły chować swoje zabawki może warto zainwestować w piaskownicę z domkiem.