Porządek w warsztacie

warsztat porzadekJeśli poszukiwanie odpowiedniego narzędzia zajmuje więcej czasu niż samo jego użycie, nadszedł czas na zaprowadzenie porządku. Oto sprawdzony system organizacji wewnętrznej warsztatu.

Podstawą tego systemu jest zestaw regałów z szynami naściennymi wyposażonymi w podłużne otwory. Stanowi on praktyczne wyposażenie naszych garażowych i piwnicznych warsztatów. Do nacięć w szynach pasują bowiem różnego rodzaju uchwyty podtrzymujące półki wykonane z blachy stalowej o-raz specjalne haki, służące do podwieszania drucianych koszy. W tych otworach można też wieszać specjalnie perforowane płyty blaszane.

Do otworów w płytach pasuje dwanaście różnych uchwytów, które pozwalają posegregować wszystkie standardowe narzędzia. Do warsztatu usytuowanego w przedniej części garażu wybraliśmy półki o szerokości 25 cm oraz blat szeroki na 60 cm (złożony z dwóch półek, każda po 30 cm).
Długości szyn: 50 — 120 cm
Długości uchwytów: 10 – 60 cm
Półki: 80×20/25/30/35 cm
Płyty perforowane: 80 x 20 cm
Kosze: 80 x 30 x 12 i 5 cm

Szyny są wykonywane z jednym, dwoma lub trzema rzędami otworów. Pasują do nich rozmaite uchwyty w różnych kolorach. Uchwyty na narzędzia dopasowane są do rozmiarów standardowych narzędzi ręcznych, a ich haki pasują do wycięć w perforowanych płytach.