Praktyczne, funkcjonalne i ładne – armatury kuchenne

Praktyczne, funkcjonalne i ładne – armatury kuchenne.

Armatury kuchenne już dawno stały się estetycznymi i funkcjonalnymi elementami ozdobnymi. Poniżej pokazujemy wyjątkowo ładne i praktyczne baterie kuchenne.

Armatura z wyjmowaną wylewką

Do standardowego wyposażenia kuchni od dawna należą armatury do zlewozmywaków, o powiększonym promieniu działania. Są niezwykle przydatne przy myciu warzyw i przy napełnianiu wiader, ułatwiają spłukiwanie szorowanego zlewu. Praktyczną alternatywą baterii z wyjmowaną wylewką są urządzenia z wyjmowanym prysznicem. Niektóre firmy produkujące baterie pozwalają dowolnie wybrać rodzaj jej wyjmowanego zakończenia. W każdej z nich można dobrać ustawienie odpowiednie na przykład do płukania delikatnych owoców – miękki i pieniący się strumień z perlatora albo silniejszy strumień z dyszy prysznica.

Obsługiwane bezdotykowe -dzięki czujnikom

Armatury obsługiwane bezdotykowo można spotkać w miejscach publicznych, takich jak szkoły czy parkingi przy autostradach. Obecnie te ciekawie zaprojektowane i praktyczne armatury zdobywają także prywatne mieszkania. Układ elektroniczny rejestruje ruch rąk i włącza lub wyłącza wypływ wody. Przykładem może być seria baterii „Marathon” firmy HighTech, z korpusem ze stali nierdzewnej, z doskonałej jakości konstrukcją wewnętrzną i oryginalnym układem optycznym. Baterie tej serii mogą być produkowane jako baterie z mieszalnikiem lub jako sterowane sensorowo.

Ciekawe rozwiązanie

Współbrzmienie estetyki i funkcjonalności -nowa bateria „Forma plus” (Kludi) dzięki swojej niezwykle pięknej formie jest bardzo poszukiwana. Funkcjonalność pomystu polega na umieszczeniu dźwigni mieszalnika z przodu, na wylewce. Dzięki temu nawet przy chwytaniu jej wilgotnymi rękoma cokót armatury pozostaje suchy. Pozycja taka ułatwia także na przykład napełnienie wodą wiadra.

Wyjmowana bateria

Pomysłowe rozwiązanie wcale nie tak rzadkiego problemu. Umieszczając zlewozmywak tuż pod oknem często zapominamy o tym, aby przewidzieć miejsce na otwieranie skrzydła okiennego. Bateria „Kludi-Mix-Bajonett” funkcjonuje podobnie jak wymienny obiektyw aparatu fotograficznego – po niewielkim obrocie ulega odryglowaniu i można ją ułożyć całkiem płasko na blacie zlewu. Firma Blanco oferuje także inne kompletne rozwiązanie – zlewozmywak „Blancosigma” wraz z pasującą do niego armaturą ,,Blancomix’’, którą można wpuszczać w zlew jednym ruchem ręki.

Wygodna bateria

Jak korzystać z ciepłej wody ze zbiornika podciśnieniowego, stosując przy tym wygodną technikę obsługi jedną ręką? Kiedyś pobór wody ze zbiornika możliwy był tylko za pomocą standaryzowanych, niezbyt ładnych baterii z dwoma pokrętłami. Obecnie znani producenci armatury przygotowali bogaty asortyment baterii z mieszalnikami jednoręcznymi, które mogą być połączone z podgrzewaczem ciepłej wody. Na zdjęciu – armatura firmy Kludi.

Montaż na ścianie

W mieszkaniach z lat sześćdziesiątych standardowym wyposażeniem były baterie kuchenne montowane w ścianie. Dziś podczas remontu kuchni wcale nie trzeba sięgać po młotek i dłuto, bowiem produkuje się także ciekawie zaprojektowane baterie, przeznaczone do takiego właśnie wariantu podłączenia – na przykład „Objekta-Mix” firmy Kludi.

Powierzchnia tytanowa

Materiał do tej pory stosowany w bardzo ograniczonym zakresie, jedynie w zaawansowanych technologiach i przy projektowaniu elementów zdobniczych, awansował do roli ozdoby kuchni. Powierzchnie uszlachetnione tytanem są znakomitym uzupełnieniem zlewów z nierdzewnej stali. Wyjątkowo pięknie wyglądają umieszczone na szlachetnych materiałach, takich jak cenne drewno czy naturalny kamień. Są bardzo praktyczne – na matowej powierzchni prawie nie widać plam po zawierającej wapń wodzie.