Jak zrobić ozdoby świąteczne

Jak zrobić ozdoby świąteczne

Świąteczne zabawki papierowe do samodzielnego wykonania.

Ani jasne bombki z supermarketu, ani światełka migające w różnych kolorach, ani drogie designerskie zestawy do ozdabiania choinek nie mogą się równać z ręcznie robionymi dekoracjami.

Oczywiście takie dekoracje z supermarketu sprawią, że choinka będzie jasna, nowocześnie urządzona, ale jest mało prawdopodobne, aby była w stanie znieść nastrój noworoczny tak radośnie, jak dekoracje wykonane samodzielnie.

Sposobów na zrobienie świątecznych dekoracji jest wiele, ale najprostsze, najbardziej atrakcyjne i nie czasochłonne dekoracje są wykonane z papieru. Aby je stworzyć, możesz potrzebować bardzo mało improwizowanych materiałów, które są przechowywane przez każdą gospodynię w domu. Zaopatrz się w odrobinę cierpliwości i skrzydeł na kreatywny lot wyobraźni.

Bombki choinkowe

Jaka jest najczęstsza dekoracja choinki? Oczywiście bombki! W sklepie zawsze można kupić szklane lub plastikowe, ale postaramy się zrobić je z grubego papieru. Obejmuje to kolorowy karton, stare pocztówki i niepotrzebne okładki czasopism. Bombki wykonane z kolorowego kartonu, monofoniczne, nadadzą choince lub pomieszczeniu, które chcesz ozdobić jednolitego stylu, a wielobarwne kulki wprowadzą atmosferę świętowania, magii i zimowej bajki.

Zanim usiądziesz, aby zrobić nową zabawkę, przygotuj:

gruby papier;
używaj starych czasopism, pudeł kartonowych lub pudełek po cukierkach z jasnymi obrazami;
klej, najlepiej PVA;
nożyczki;
– cyrkiel lub szablon aby można zakreślić, uzyskując równy okrąg.

Weź karton i zakreśl na nim dwadzieścia jeden identycznych okręgów, a następnie wytnij je nożyczkami. Każde koło należy złożyć w następujący sposób: dwukrotnie zgiąć kółko na pół, z jednej i drugiej strony, a następnie rozłóż, co spowoduje zarysowanie środka koła.

Zagnij ponownie tylko jedną stronę, tak aby krawędź koła znajdowała się dokładnie wzdłuż zamierzonego środka. Zegnij ponownie oba boki, aby uzyskać trójkąt. W jednym z dwudziestu okręgów wytnij ten trójkąt, posłuży on jako rodzaj szablonu dla pozostałych okręgów. Pozostaje ci tylko nałożenie trójkąta na pozostałe okręgi, obrysowanie go i wygięcie krawędzi kół na zewnątrz wzdłuż.

Weź pierwsze dziesięć okręgów i przyklej je na pasku, naprzemiennie: pięć w dół – pięć w górę. Przyklej powstały pasek do pierścienia, który posłuży jako podstawa zabawki.

Podziel pozostałe dziesięć na pięć i przyklej je w okrąg. Sklejając je razem, otrzymujesz dwie czapki.

Górną i dolną pokrywę należy przykleić do podstawy w ten sam sposób. Pomyśl o pętli, na której można zawiesić zabawkę.

Bombka bożonarodzeniowa DIY wykonana z grubego papieru

Prosta świąteczna kula na choinkę z papieru zrób to sam: przygotowanie do Nowego Roku z dziećmi

Dzieci mogą z łatwością pomóc ci zrobić taką zabawkę noworoczną: będziesz potrzebować nożyczek, kolorowego papieru, wstążek do pakowania.

Prosta świąteczna ozdoba na choinkę w kształcie kulki: papierowe ozdoby do samodzielnego wykonania na choinkę.

Proste papierowe ozdoby choinkowe do samodzielnego wykonania: eksperymentowanie z kształtem.

Zrób to sam, wolumetryczna papierowa bombka na choinkę: instrukcje krok po kroku

Bombka bożonarodzeniowa DIY wykonana z papierowych kółek: eksperyment z klejeniem

Bombka bożonarodzeniowa DIY z pasków papieru: instrukcje krok po kroku ze zdjęciem

Papierowa zabawka na choinkę: Papierowa piłka do samodzielnego montażu

Bombka wykonana z papierowych sznurków: kurs  ze zdjęciem krok po kroku

Świąteczna kula papierowa techniką decoupage: tworzenie zabawek choinkowych własnymi rękami

Choinki: ozdabianie choinki papierowymi ozdobami

Świetnym pomysłem na ozdobę choinkową jest miniaturowa papierowa choinka. Możesz zrobić to z grubego papieru lub starych pocztówek, a swoje arcydzieło możesz powiesić na zwykłej nitce.