Skrzydła drzwiowe

Jedni preferują proste linie, inni stawiają na oryginalne elementy dekoracyjne nadające skrzydłu drzwiowemu indywidualny charakter. Poza tradycyjnymi wytłoczeniami i ozdobnym obramowaniem można wybrać bardziej śmiałe rozwiązania podkreślające niezwykły gust mieszkańców. Do nich należą m.in. pionowe, wzdłużne wycięcia umiejscowione z boku skrzydła drzwiowego oraz kwadratowe otwory, usytuowane w dowolnym miejscu na płycie. Wycięcia można wypełnić kolorowym szkłem, stosownie do wystroju.

Śródziemnomorski klimat w pomieszczeniu realizowany konsekwentnie w każdym szczególe. Świadczą o nim nie tylko podłogowe płytki typu cotto, specjalnie malowane ściany i wyposażenie, np. stylowe meble, ale również odpowiednio dobrane drzwi wewnętrzne. Do szczególnie wyszukanych i ekstrawaganckich należy przedstawione tu skrzydło pokryte fornirem z rzadko spotykanego gatunku klonu. Płyta wewnętrzna obramowana jest drewnem z litego klonu. Kto chce uzyskać atmosferę wyszukanego przepychu i luksusu może skorzystać z przedstawionej propozycji.

Drzwi wejściowe do mieszkań nie muszą mieć jednolitego wyglądu i wzornictwa, chociaż ze względu na estetykę klatki schodowej powinny mieć taką samą kolorystykę. Jednak od strony mieszkania można już realizować indywidualne życzenia. Stąd też niektórzy producenci oferują drzwi wejściowe o dwóch różnych kolorach, by sprostać wymogom klientów. W ten sposób właściciel mieszkania może dobrać kolor skrzydła do rodzaju wyposażenia. Zaprezentowane tu drzwi mają od klatki schodowej barwę jasnego dębu, a od wewnątrz kolor niebieski. Także ościeżnice są kolorystycznie dopasowane.