Jak odczytać oznaczenia na zaworze termostatycznym?

Uchwyt termostatu oznakowany jest cyframi od 1 do 5, służącymi do regulacji temperatury w pomieszczeniu. Jeżeli ustawimy zawór zgodnie z cyfrą 3, wtedy temperatura w pokoju wynosi około 20°C. Każda kolejna kreska na skali oznacza jeden stopień więcej, ale zużycie energii wzrasta o 6%. Pozycja 4 odpowiada więc 24°C, a pozycja 5 ustala temperaturę w pomieszczeniu na 28°C.

Obecna jest na polskim rynku  generacja gazowych, przepływowych podgrzewaczy wody, czyli popularnych term MaxiPower marki Junkers. Urządzenia te są najmniejszymi z dostępnych na rynku podgrzewaczami wody, a przy tym oferują wysoki komfort w zakresie dostawy ciepłej wody.
Na uwagę zasługuje ekologiczna terma MaxiPower z generatorem hydrodynamicznym (HydroPower). Generator napędzany strumieniem wody wytwarza energię elektryczną potrzebną do zapłonu palnika. Z wyjątkiem wody i gazu, terma nie wymaga zatem doprowadzenia dodatkowych źródeł energii – ani w formie przewodów elektrycznych, ani baterii. Zaletą termy MaxiPower jest jej kompaktowy rozmiar oraz o 20% mniejszy ciężar w porównaniu z tradycyjnymi termami. Dzięki takim wymiarom montaż jest dużo łatwiejszy, a ponadto urządzenie nie wymaga dużo miejsca, co jest istotne szczególnie w łazienkach gdzie zazwyczaj instaluje się termy.