Drzwi przesuwne wewnętrzne i zewnętrzne

Stosowanie drzwi przesuwnych ma sens wtedy, gdy w pomieszczeniu jest zbyt ciasno na zamontowanie zwykłych drzwi uchylnych. Istnieją dwa warianty wykonania drzwi przesuwnych: można je ukryć wewnątrz ściany (możliwe do realizacji w trakcie budowy domu) lub usytuować na zewnątrz ściany (łatwy montaż w gotowym budynku). Oto kilka przydatnych informacji:
•    drzwi przesuwne jednoskrzydłowe można wybrać w takim wariancie, by przesuwały się zgodnie z życzeniem: w lewo lub prawo. W ten sam sposób wybiera się też kasety do drzwi przesuwnych, umieszczonych wewnątrz ściany.
•    Minimalna grubość ściany umożliwiająca montaż kasety z drzwiami przesuwnymi wynosi 145 mm (w przypadku drzwi stylowych 175 mm).
•    Mniej kłopotów nastręcza montaż zewnętrznych drzwi przesuwnych. Należy je zamocować w ten sposób, aby nie były widoczne w pomieszczeniu głównym.
•    W czasie wyboru drzwi sprawdza się, czy chodzą cicho i są stabilne.
•    Drzwi przesuwne jednoskrzydłowe łączą się czołowo z ościeżnicą na styk, natomiast w przypadku drzwi dwuskrzydłowych, powierzchnia czołowa może być wyprofilowana.

Dodatkowe okucia boczne stanowią skuteczne zabezpieczenie drzwi otwierających się do wewnątrz, bez konieczności jakiejkolwiek obsługi przez mieszkańców. Opatentowany mechanizm sprawia, że zabezpieczenie jest stale aktywne. Można je zainstalować na wszystkich typach drzwi. Stanowi ono idealne uzupełnienie zamka drzwiowego i jest odporne na obciążenie przekraczające jedną tonę. Dodatkowa ochrona drzwi wejściowych jest polecana przez firmy ubezpieczeniowe i policję w krajach zachodnich. Dostępna w kolorze białym i brązowym.

Wyważanie drzwi bez konieczności ich zdejmowania. Komfort w detalach: drzwi można wyważać bez ich zdejmowania. W tym celu zaprojektowano specjalne zawiasy. W przeciwieństwie do zwykłych zawiasów regulowanych dopiero po zdjęciu drzwi, tutaj wszystko pozostaje na miejscu. Precyzyjną korektę położenia skrzydła dokonuje się przy pomocy klucza imbusowego. Niewielka wysokość zawiasów umożliwia stosowanie ich w ościeżnicach stalowych oraz otworach ściennych o niewielkim luzie.