Rolety markizy izolacje

markizy roletyEstetyczna osłona przed insektami. Delikatna roleta skutecznie chroni mieszkanie przed wszelkiego rodzaju insektami. Można ją samodzielnie zamontować i dopasować do szerokości drzwi balkonowych. Drobna siatka zapewnia dobrą widoczność. W celu zapewnienia szczelności roleta ma prowadnice, zabezpieczone drobnym włosiem.
Wymiary rolety: maksymalnie 125 x 220 cm. Dostępna w kolorze białym lub brązowym (kolor kasety i prowadnic).

Warstwa ochronna odbijająca promienie słoneczne. W mieszkaniach na poddaszu pozbawionym dobrej izolacji termicznej jest strasznie gorąco w czasie upalnych dni. Nadmiernemu nagrzaniu powierzchni dachowej zapobiega dobra izolacja oraz nowy rodzaj taśmy o nazwie Delta-Solar. O ile papa bitumiczna, cegła lub drewno mają niewielką zdolność odblaskową rzędu 8%, to nowa taśma izolacyjna odbija – zdaniem producenta – aż 60% ciepła. Wpływa to na poprawę klimatu w pomieszczeniach na poddaszu i ułatwia korzystanie z nich w czasie najgorętszych dni lata.

Markiza zewnętrzna jest bardziej efektowna od wewnętrznej i dlatego wyprodukowano specjalne osłony z przeznaczeniem dla małych ogrodów zimowych. Kasetę, w której umieszczono markizę można nabyć w dwóch standardowych kolorach, podobnie jak prowadnice, natomiast materiał osłonowy dostępny jest w ponad 100 wzorach.

Cztery ściany i tylko dwie podpory. Wysoki koszt budowy piwnicy skłania firmy budowlane do poszukiwania rozwiązań pozwalających na obniżenie wydatków. Oto jedno z nich: strop piwniczny spoczywa jedynie na dwóch podporach i nie wymaga stawiania drogich, wewnętrznych ścian nośnych. Do zagospodarowania piwnicy inwestor może przystąpić dopiero po kilku latach od zakończenia budowy domu, gdy okrzepnie finansowo. W czasie budowy piwnicy trzeba jedynie ustalić ilość i wielkość otworów okiennych oraz wysokość kondygnacji. Ścianki działowe inwestor może wykonać samodzielnie, np. z płyt gipsowych.