Piaskownice w kształcie łodzi, muszli, żółwia, samochodu

Piaskownice w kształcie łodzi, muszli, żółwia, samochodu

Sympatyczne małe piaskownice na taras lub balkon w domu lub mieszkaniu, to rozwiązanie dla małych dzieci. Zwłaszcza mieszkając na dużym blokowisku, gdzie znajduje się tylko jeden plac zabaw, rodzice chcą stworzyć małą oazę do zabawy dla 2-3 letniego maluszka. Najlepszym z możliwych jest zakup właśnie niewielkiej piaskownicy w dowolnym kształcie: żółwia, kraba, muszki, samochodu, cytrynki, lub serca rozkładanego na dwie połówki. Ten ostatni z zaproponowanych modeli to dwa w jednym, czyli basenik dla małego dziecka i piaskownica.

Duże piaskownice z pokrywami są dobre do ogrodu i dla większych dzieci jak też grup dzieciaków. Jeśli ma to być tymczasowe miejsce rozrywki to mała piaskownica z plastiku jest wystarczająca. Piaskownice żółwie zdecydowanie są najbardziej popularne. Mają ciekawy kształt i najczęściej ciemny zielony kolor a tym samym nie są zbyt jaskrawe i drażnią oczu ustawione w słońcu. Co więcej piaskownice wykonuje się z takich tworzyw, które są odporne na zmianę koloru nawet przy długiej ekspozycji na słońcu. Jednakowoż, nie sadzajmy dziecka na zbyt długi czas w słońcu, jedynie w porannych godzinach i późnym popołudniem. W pozostałych godzinach warto zadbać o przynajmniej częściowe zacienienie miejsca zabawy.

Zwykła mała piaskownica w kształcie żółwia lub muszli ważąca do 5 kg pomieści do 70 kg piasku. To z kolei przekłada się na wydatek rzędu około 50 zł na piasek. Sama piaskownica w tym typie może kosztować od 60 do nawet 400 zł w zależności od pojemności i średnicy. Warto przyglądać się piaskownicom dwuczęściowym otwieranym i zamykanym, które łatwo zabezpieczyć na balkonach i tarasach przed ptactwem a w przydomowych ogrodach przed kotami i zabrudzeniami innego pochodzenia.

Dodatkowo dwustronna piaskownica to więcej miejsca dla dwojga dzieci jak też możliwość wykorzystania jednej z połówek na mini basen. Spora ilość tego rodzaju produktów w sklepach z wyposażeniem dziecięcym sprawia, że każdy zainteresowany kupnem piaskownicy wybierze i kolor, i kształt dla siebie. Dzieci uwielbiają wszystko, co kolorowe i nietypowe, dlatego zabawa w fajnie wyglądającej piaskownicy na pewno będzie kuszącą propozycją. Dodatkowo rewelacyjnie będzie się prezentować żółw, krab czy jabłuszko w ogrodzie, bo na pewno rodzicom zależy na sympatycznym wyglądzie także ich własnej działki.

Piaskownice na plac zabaw i do przedszkola

Piaskownice na placach zabaw to wybawienie dla rodziców, którzy nie maja możliwości stworzyć swym pociechom takiego miejsca zabaw. Mieszkania w blokach nie wszystkie posiadają balkony, zwłaszcza te w starszym budownictwie, dlatego spacery do parku czy na okoliczne place są jedynym wyjściem by dziecko mogło zaznać frajdy z robienia babek, kopania tuneli i lepienia zamków z piasku.

Obiekty te prezentują duże piaskownice w rozmaitych kształtach kwadratowych, okrągłych i wielokątnych. Ale nie to jest ważne dla rodzica i jego dziecka, ale przede wszystkim bezpieczeństwo takich miejsc. Są to place publiczne, większość z nich nie jest ogrodzona, dlatego ważnym jest sprawdzenie przed wpuszczeniem do niej dzieci czy nie ma tam szkieł, nie mówiąc już o innych zabrudzeniach, których gołym okiem wykryć się nie da. Takie piaskownice muszą być zabezpieczane przed kotami, rozsiewającymi różne pasożyty, zresztą bardzo groźne. Na osiedlowych placach zabaw, jako mieszkańcy mamy możliwość wpływu na utrzymanie takich obiektów.

Warto, więc zatroszczyć się by były właściwie zabezpieczane. Duże drewniane piaskownice z bali, najłatwiej zabezpieczyć folią ochronną. Mniejsze można przykrywać pokrywami plastikowymi. Dodatkowo tak na placach zabaw jak i w przedszkolach piasek, co jakiś czas powinien być wymieniany. Jeśli kupuje się większe ilości, ceny piasku do piaskownic nie są wysokie, podobnie jak w przypadku pojedynczych worków na prywatny użytek. Firmy zajmujące się taką sprzedażą oferują również wymianę piasku zabrudzonego na czysty. Trzeba przy tym zaznaczyć, że taki piach powinien być specjalnie przystosowany do użytku w piaskownicach i posiadać atest Państwowego Zakładu Higieny.

Piaskownice na placach zabaw jak i terenach należących do przedszkoli to ciekawie zaaranżowane miejsca. To nie tylko dołek z piaskiem, ale także dodatkowe wyposażenie w postaci domku, zjeżdżalni, siedzisk, ławeczek i podestów przeznaczonych do stawiania babek. W bardzo dużych powierzchniowo piaskownicach ustawiane są bryły do wspinaczki. Rozwijają one umiejętności ruchowe a jeśli dziecku powinie się noga, czeka je miękkie lądowanie w piasku. Atrakcji w takich miejscach nie brak są to całe kompleksy, przeznaczone do zabawy i tak zaprojektowane, by dzieciaki chętnie spędzały tam czas, nie nudząc się oraz czuły się bezpiecznie.