Kolorowe skrzynki – idealne do zabawy

Kolorowe skrzynkiNawet najmłodsi mogą swój regał zbudować samodzielnie z wykonanych ze sklejki skrzynek. Poszczególne skrzynki
można połączyć ze sobą na stałe klipsami o długości 3 cm, na jakie pocięto kupiony w sklepie z artykułami chemicznymi plastikowy kanał kablowy.
W przeciętnym pokoju dziecięcym można prawie całkowicie obejść się bez typowych mebli, jeżeli zbuduje się co najmniej tuzin pokazanych obok skrzynek ze sklejki. Skrzynki te mają wymiary 50 x 50 cm, wysokość 40 cm i są zaopatrzone w grubą, wytrzymałą pokrywę. Z założenia powinny być łatwe do przenoszenia. Aby można było wygodnie chwycić taką skrzynkę i ją przenieść, we wszystkich czterech ścianach zostały wykonane duże otwory, pełniące rolę uchwytów. Po jednym uchwycie zrobiono ponadto w środku pokryw skrzynek. Dzięki nim można będzie łatwo napełnić lub opróżnić skrzynię ustawioną na przykład w środku podestu.
Niezwykle prosta konstrukcja tych skrzynek wiąże się z ich różnorodnym i wielostronnym wykorzystaniem. Można zestawić z nich otwarty regał, za chwilę mogą stać się elementami muru obronnego rycerskiego zamku, a wkrótce potem utworzyć powierzchnię podestu do zabawy. To, co w ukazanych tu skrzyniach najbardziej podoba się dzieciom, to żywe kolory wykładziny dywanowej, którą zostały oklejone ich pokrywy.
Powierzchnia podestu tworzy kolorowy patchwork, wykonany z różnobarwnych kawałków wykładziny. Dzieci mogą same określić szerokość i długość podestu. Wewnątrz skrzynek można przechowywać wiele różnych rzeczy.