Jak zabarwić różę na niebiesko

Jak zabarwić różę na niebiesko

Niebieska róża uznana za królową kwiatów symbolizuje nadzieje oraz marzenia. Jej specyficzny urok i chęć posiadania przez kobiety wynika z trudności związanych z jej dostępem. Niestety nie jest ona dziełem natury. Dostępne w kwiaciarniach niebieskie róże są kwiatami sztucznie barwionymi. Zachwycają swoim kolorem, wyróżniają się spośród kwiatów, są często i chętnie kupowane.

Taki efekt można uzyskać również samodzielnie. Eksperyment ten nie jest wcale taki skomplikowany jak mogłoby się wydawać. Wystarczy kupić w sklepie białą, ciętą róże, a następnie zanurzyć jej łodygę w wodzie z atramentem na kilka godzin, aż uzyska wymarzony kolor. Wcześniej jednak zalecane jest podcięcie samemu róży, aby lepiej wchłaniała barwnik. Pozostawiając różę na dłuższy czas w pojemniku można uzyskać bardzo intensywny niebieski kolor. W zależności od oczekiwań co do barwy kwiatu, należy obserwować go co pół godziny i wyciągnąć w odpowiednim momencie.

Nie trzeba wydawać dużo pieniędzy na drogie atramenty. Wystarczy zwykły atrament, którego cena nie przekracza dziesięciu złotych. Ponadto, jeśli chodzi o pojemność flakonika, w zupełności wystarczy 30 ml. Niebieska róża może służyć jako dekoracja, a także być doskonałym prezentem urodzinowym czy imieninowym. Zrobiona samodzielnie przyniesie obdarowanej osobie więcej radości. Prezenty „prosto z serca”, samodzielnie wykonane, są coraz bardziej popularne, a także doceniane. Warto zrobić taki eksperyment.