Pomysł na ścianę w sypialni

Jednym z pokoi, który musiał zostać dopieszczony przed narodzinami dziecka była sypialnia. Oczywiście planu nie zdążyłam zrealizować w stu procentach. Pozostały jeszcze detale, ale to czasem one tworzą ten ostateczny klimat. Mimo to myślę, że mogłabym wam już ją śmiało pokazać – ale nie chcę ;) Chcę aby była gotowa w całości i mam nadzieję, że nastąpi to lada dzień (a może lada miesiąc). Do tego czasu mogę wam pokazywać jednak pewne detale, a zwłaszcza dekoracje DIY. Jedna z moich ulubionych to ozdoba na ścianę, w której wykorzystałam moje ulubione motywy – gałęzie i choinkowe lampki.

Dekoracja ściany DIY

Pomysł na ścianę

Moja ściana w sypialni za łóżkiem była kompletnie nijaka – bo najzwyczajniej w świecie pusta. Łóżko nie ma wezgłowia, które mogłoby pełnić funkcję wypełniającą i dekoracyjną, więc zaczęłam zastanawiać się co by tu nad nim powiesić, aby pokój nabrał wyrazu. Nie chciałam zdjęć czy obrazów, chciałam, żeby była to jakaś dekoracja.  W mojej głowie zrodził się plan, który niestety nie spotkał się z aprobatą mojego męża. Targanie z lasu brudnych gałęzi (i to w naszym bagażniku!) wydawało mu się zdecydowanie idiotycznym pomysłem, a tym bardziej wieszanie ich na ścianie.

Protestów mojego męża  w takich sytuacjach w ogóle nie słucham – bo zwykle, gdy już doprowadzę projekt do końca, stwierdza, że nie sądził iż to tak dobrze będzie wyglądało.

Dla mnie takie dekoracje hand made mają same zalety: są tanie, oryginalne, a ich wykonanie to sama przyjemność dla tych którzy lubią popracować sobie manualnie.

Ściana nad łóżkiem

tania-dekoracja-na-sciane

dekoracja na sciane

dekoracja-na-sciane-hand-made

Lampki choinkowe nie są na stałe przymocowane do dekoracji. Dzięki temu jeśli mi się znudzą, będę mogła przearanżować dekorację. Nie wiem jednak czy będę chciała :) Dekoracja jest bowiem dodatkowym źródłem światła, które wolę zapalić zamiast lampki nocnej.

Jak zrobić taką dekorację na ścianę?

Ja kupiłam do tego drewniane kątowniki, które następnie przycięłam pod kątem 45º.

rama-na-sciane-hand-made

jak-zrobic-dekoracje-na-sciane

listewki

Następnie należy połączyć ze sobą wszystkie elementy.

ramka-przed-malowaniem

Potem zaszpachlowałam nieestetyczne łączenia.

szpachlowanie-drewna

Gotową ramę malujemy na dowolny kolor i mocujemy do niej przycięte do odpowiedniej długości gałązki.

 

3 comments

  1. Gosia says:

    Boże jakie to piękne!!!Mam pytanie czy ty czymś zaimpregnowałaś te krzaczki? czy tak prosto z lasu,,Mamy identyczną sypialnie ,,łącznie z kolorem ściany,,a jeszcze się zapytam jaką długość świeczek masz??Pozdrawiam

    • Magda says:

      Niczym nie impregnowałam patyków, ale porządnie je wymyłam. Nie pamiętam ile mają lampki (to była girlanda – może miała z 5m), postaram się zmierzyć. :)

Dodaj komentarz