Sufit podwieszany – łatwy w montażu

Pomieszczenia, w których planuje się zamontowanie sufitu podwieszanego, są zazwyczaj wyposażone w istniejące już instalacje, kolumny, rury, obudowy i wykończenia, np. z płyt gipsowo kartonowych.

Elementy znajdujące się w pomieszczeniu, takie jak wspomniane już instalacje, rury. obudowy itp. utrudniają prawidłowy montaż sufitu podwieszanego. Firma Armstrong oferuje specjalne profile pozwalające na systemowe, a zarazem estetyczne rozwiązanie problemów związanych z obudowy instalacji, z harmonijnym wykończeniem sufitu wokół słupów, przy żaluzjach, przy ścianie o nieregularnym kształcie, gdy należy wykonać uskok itd. Pozwalają one również na płynne przejście pomiędzy różnymi typami sufitów podwieszanych.
Profile Axiom dostępne są w 4 wysokościach (5,10,15,20 cm) wraz z kształtownikami przyściennymi. System Axiom rozwiązuje problem zmiany poziomu sufitu, także na obrzeżu pomieszczenia, w związku ze znajdującymi się tam żaluzjami, czy ukrytym oświetleniem. Pozwala na obniżenie poziomu sufitu przy ścianie, ułatwia uzyskanie uskoków w suficie podwieszanym. Daje także możliwość umieszczenia oświetlenia ukrytego na skraju sufitu.