Mieszkanie na poddaszu

STRYCH, PODDASZE – TO MIEJSCE JEST CZĘSTO NIE WYKORZYSTANE. MAŁY WŁASNY KĄCIK POD STROMYM DACHEM – JAKIEŻ TO ROMANTYCZNE! PRZEDSTAWIAMY POMYSŁY NA ZAGOSPODAROWANIE TEJ NIEWIELKIEJ PRZESTRZENI. BO PRZECIEŻ – MAŁE JEST PIĘKNE.

Ściany pokoju na poddaszu zwężają się ku górze aż po samą kalenicę. Belkowanie poprzeczne może pozostać na wierzchu. Jeśli wykończenie elementów drewnianych będzie estetyczne, a dom lub mieszkanie nie pozbawione jedynego koniecznego magazynu, możemy wtedy urządzić przestronne i przytulne pokoiki na poddaszu.

Przez okna umieszczone w skośnym dachu wpada więcej światła, niż przez typowe. Ich powierzchnia powinna wynosić co najmniej 10% powierzchni mieszkalnej. Planując szereg okien mających wspólną framugę należy zwrócić się o poradę fachowca. Naturalnie mniej doświadczeni majsterkowicze powinni wogóle powierzyć wbudowanie okien specjalistom. Na poddaszu znajdzie się jeszcze wiele pracy do samodzielnego wykonania – przy wykończeniu okien i urządzaniu wnętrza.

Krokwie i belki stropowe są częściowo widoczne. Jest to możliwe jedynie wtedy, gdy między krokwiami jest wystarczająco dużo miejsca na warstwę izolacyjną oraz przestrzeń wentylacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *