Układanie płytek z marmuru i granitu

Układanie płytek z marmuru i granitu.
Jeżeli do układania jasnych płytek marmurowych użyje się zbyt ciemnej zaprawy klejącej, wtedy będzie ona przeświecała, psując piękny efekt białego marmuru. Podobne zagrożenia powstają przy stosowaniu zaprawy, która nie utwardza się dostatecznie szybko. W tym przypadku może dojść do dłuższego oddziaływania wody na naturalny kamień.
W wyniku tego dochodzi często do żółtawych zabarwień. Innego rodzaju niebezpieczeństwo czyha przy stosowaniu materiału do fugowania z domieszką kwarcu; w wyniku tarcia może dojść do zarysowania wrażliwej, wypolerowanej nawierzchni marmurowej. Z kolei niewłaściwe silikony zawierające środki zmiękczające, mogą uszkodzić krawędzie kafelek. Dlatego do układania płytek marmurowych lub graniowych należy stosować odpowiedniego rodzaju zaprawy klejące, materiały do fugowania i właściwe silikony.

Estetyczna kratka odpływowa.
Utrzymujący się trend budowy kabin prysznicowych bez progów jest spowodowany przede wszystkim wygodą i bezpieczeństwem. Na równej powierzchni kabiny szczególnie widoczne są kratki odpływowe. Estetyczne wykończenie odpływu wpływa na ogólny efekt wizualny całej kabiny prysznicowej. Stąd też nie należy zbytnio oszczędzać i wybierać raczej kratki sprawdzonych producentów. Dla szczególnie wybrednych: kratki odpływowe z różnokolorowymi wkładkami z naturalnego kamienia, umożliwiającymi dopasowanie ich do każdego rodzaju okładziny ceramicznej.

Witraże

Witraż to przedmiot rzemiosła artystycznego, wykonany ze szkła ręcznie dmuchanego, barwionego trwale w masie, łączonego ołowiem i lutowanego cyną. To technologia znana od co najmniej dziewięciu wieków. Otoczeni seryjnymi produktami przemysłowymi tęsknimy czasem za czymś, co piękne i niepowtarzalne. Wtedy warto pomyśleć o kolorowym witrażu, bowiem wpływ barw i światła na nasze samopoczucie jest ogromny. Niektóre kolory pobudzają do życia, poprawiają nastrój, inne działają kojąco i pomagają się zrelaksować w domowym zaciszu.