O czym trzeba pamiętać podczas grillowania

grill z bębna pralki•    Kupując grill należy zwrócić uwagę na umieszczone na nim uwagi dotyczące certyfikatu bezpieczeństwa. Gwarantują one pewne działanie urządzenia. Po każdym grillowaniu ruszt koniecznie trzeba oczyścić z tłuszczu, bowiem jego pozostałości mogą ulec zapaleniu.

•    Węgieł drzewny nie jest już produkowany z normalnego, zdrowego drewna. Dzisiaj podstawowym materiałem do jego produkcji są odpady drzewne, pochodzące z przemysłu budowlanego i meblowego.

•    Podczas grillowania nie podkłada-my węgla drzewnego. W procesie spalania się wydziela on gazy, które nie powinny przejść do pieczonych produktów. Nigdy nie podkładamy do grillu gołymi rękoma, zawsze posługujemy się przeznaczonymi do tego celu, specjalnymi szczypcami. Zakładamy fartuch, chroniący przed pryskającym tłuszczem. Podczas grillowania przy użyciu węgla drzewnego na wszelki wypadek zawsze miejmy w pogotowiu wiadro z wodą albo gaśnicę.

•    Nasi sąsiedzi również biorą – mniej lub bardziej dobrowolnie – udział w naszym party. W zasadzie nie ma przepisów regulujących czas i miejsce organizowania takich uroczystości, a na balkonach i tarasach można grillować pod warunkiem, że nie zabrania tego regulamin domu. Zawsze należy mieć wzgląd na współmieszkańców – a najlepiej po prostu zaprosić ich na nasze grill-party. Warto bowiem dobrze żyć z sąsiadami.