Parownica – sprzęt czyszczący

czyszczenie parąDługie zimowe i wczesnowiosenne wieczory warto poświęcić na gruntowne porządki. Odpowiedni sprzęt czyszczący ułatwi Państwu pracę, polepszy efekt i przyspieszy jej wykonanie. Bardzo przydatnym do tych prac urządzeniem jest parownica – sprzęt czyszczący nowej generacji, który doskonale usuwa brud z powierzchni ceramicznych, szklanych i tapicerki, jednocześnie dezynfekując je dzięki wysokiej temperaturze. A wszystko to bez użycia środków chemicznych!

Stosując zwykłe metody czyszczenia brud często zostaje usunięty tylko powierzchownie, para podgrzana do temperatury 140°C wnika do najmniejszych szczelin i odrywa, nawet te najtrudniejsze do usunięcia cząstki brudu, dezynfekując przy tym całą powierzchnię.

Wyschnięte plamy zawierały sok z jagód, jajka i roztwór krochmalu, tłuste odciski palców, sos pomidorowy, pastę do zębów i inne uciążliwe zabrudzenia. Poza siłą czyszczenia, testowano także inne funkcje parownic, np. ciągłość wyrzutu pary podczas prasowania. Możliwe bowiem jest dodatkowe wyposażenie parownic w żelazko parowe, a nawet deskę do prasowania z aktywnym odsysaniem pary, co pozwala na oszczędność nawet do 50% czasu!

Wyniki wszystkich operacji czyszczenia zostały generalnie ocenione jako dobre i bardzo dobre. Większość osób testujących urządzenia stwierdziła, że użycie do czyszczenia pary jest zdecydowaną korzyścią, szczególnie przy czyszczeniu baterii łazienkowych i umywalek. Prasowanie parowe otrzymało bardzo wysoką ocenę, ponieważ „umożliwia łatwe i szybkie prasowanie nawet tych powierzchni, które wcześniej sprawiały dużo kłopotów”.

Testujący byli zadowoleni z prostoty obsługi urządzeń. Nawet gdy wcześniej nie mieli żadnych doświadczeń z urządzeniami do czyszczenia parą, rozpoczynali pracę bez wahania, zapominając nawet o przeczytaniu instrukcji obsługi! Do napełnienia urządzeń można stosować zwykłą wodę z wodociągu. Krótki czas podgrzewania wody do stopnia pary pozwala na szybkie rozpoczęcie pracy. Niewielki ciężar i kompaktowe wymiary urządzeń również zdobyły bardzo wysokie oceny. Choć włącznik dostarczania pary musi być cały czas wciśnięty, co może okazać się męczące przy dłuższej pracy urządzeniem, to, w interesie użytkownika jest, aby praca parownicą była dla niego bezpieczna. A właśnie bezpieczeństwo gwarantuje automatyczne przerwanie doprowadzania pary poprzez zwolnienie włącznika przez obsługującego, a także zamek bezpieczeństwa zapobiegający otwarciu bojlera z parą pod ciśnieniem.