Porady dla majsterkowicza

Porady dla majsterkowicza:

Łóżko dla dziecka -Mebel-zabawka.

Dlaczego budujemy je samodzielnie? Oczywiście dla przyjemności i aby sprawić radość swojemu dziecku. W odpowiedzi na naszą propozycję łóżka dla dziecka, jeden z Czytelników przysłał nam swój własny pomysł łóżka do pokoju dziecięcego. Naszym zdaniem zarówno projekt, jak i jego realizacja są doskonałe.

Kółka służą jako półki do odłożenia książki na dobranoc, pokrywę silnika można opuszczać – pisze nasz Czytelnik. Rozwiązanie z pewnością godne jest naśladowania.

Szkodniki drewna

W swoich artykułach zajmujecie się czasem szkodnikami drewna. Mam na nie jeszcze inny sposób. Sam jestem stolarzem i problem szkodników drewna rozwiązuję w prostszy sposób. Zaatakowany przez szkodniki mebel należy zapakować w czarną folię plastikową i pozostawić cały dzień na słońcu. Wewnątrz opakowania można wówczas uzyskać temperaturę wyższą od temperatury wytwarzanej przez opalarkę, bez zużycia energii. Jerzy, Koszalin Dziękujemy za tę radę. Sposób ten ma tylko jedną wadę – trzeba poczekać na ciepły i słoneczny dzień.

Oprawianie obrazów

Czy możecie podpowiedzieć, jak w prosty sposób wykonać ramę do obrazu?

Jarosław, Białogard Na ogół robi się to za pomocą taśm mocujących i ścisków. Prostszy sposób wymaga przygotowania formy, wykonanej z czworokątnych listew przybitych dokładnie pod kątem prostym do odpowiedniej wielkości drewnianej płyty. Zaczynamy od przybicia trzech listew, następnie przycięte na skos listwy ramy obrazu smarujemy klejem, wkładamy je w formę i zamykamy ją czwartą listwą. Listwy ramy obciążamy, zapobiegając ich wypaczaniu się.

Izolacja akustyczna

Od niedawna mieszkamy we własnym mieszkaniu, w nowo zbudowanym bloku. Bardzo przeszkadzają nam hałasy dobiegające z mieszkania sąsiadów położonego nad nami. Czy istnieje sposób odizolowania się od nich?

Wiesław, Łosice Często spotykamy się z takimi problemami, jednak odpowiedź na stawiane przy ich okazji pytania jest zawsze jednakowa. Ponieważ hałas jest przenoszony przez ściany -nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że stukot słychać bezpośrednio nad nami – nie można zastosować żadnych skutecznych materiałów izolacyjnych. Jedyna możliwość to omówienie z sąsiadem możliwości wyłożenia jego podłogi grubą wykładziną dywanową albo warstwą korka, aby przynajmniej nieco wyciszyć odgłosy kroków.

Kolorowe lodówki

Na ostatnich targach – znany producent polskich urządzeń gospodarstwa domowego – przedstawił niecodzienną ofertę swoich wyrobów. Lodówka, zamrażarka czy pralka w kolorze żółtym, zielonym, czerwonym i niebieskim zadowolą najbardziej wyrafinowane gusty pań domów, lubiących szokować gości oryginalnością wyposażenia kuchni. Doświadczenia pokazują, że barwne sprzęty AGD doskonale dają się zharmonizować z pozostałymi elementami wnętrza.