Dekoracja zimowa

Dzisiaj chciałabym pokazać wam mój pomysł na dekorację pokoju zimą. Kiedyś nie zmieniałam wystroju w zależności od pory roku, jedynie w święta. Teraz myślę, że to fajne rozwiązanie, aby odmienić wnętrze, które przecież może nam się znudzić.

Uwielbiam ozdabiać dom na święta i zawsze ciężko mi rozstać się z choinkowymi lampkami. Wprowadzają one do wnętrza wyjątkowy klimat. Tylko kto właściwie powiedział, że choinkowe lampki wykorzystywać możemy tylko w święta?

W tym roku świąt u mnie nie było, a choinka pojawiła się przed Sylwestrem i z tego też powody musiała powstać zimowa dekoracja, która nie zniknie z mojego mieszkania jeszcze w styczniu, a postoi aż do wiosny.

zimowa dekoracja

Zainspirowana skrzącym się śniegiem i niewielkim budżetem, postanowiłam wykorzystać jeden z moich ulubionych motywów -gałęzie. Uwielbiam takie darmowe ozdoby do pokoju. Jedyne co musiałam zrobić to wyjść na zimowy spacer do lasu.

Potem już tylko smugnęłam gałęzie niedbale białą farbą, przykleiłam szyszki i „szronione kuleczki”. Miałam jeszcze gdzieniegdzie maznąć klejem i sypnąć brokatem, ale jakoś się do tego nie zebrałam.


Dekoracja zimowa

Tania dekoracja do domu

Zastanawiacie się czasem co można zrobić z butelki po winie, gdy już wykorzystacie zawartość? Ja uwielbiam poddawać je recyklingowi – z butelek można zrobić oryginalne wazony, świeczniki czy lampki.

Ja swoją butelkę owinęłam sznurkiem jutowym (na początku i na końcu podkleiłam klejem na gorąco).

butelka diy

Wyglądała świetnie w takiej formie, ale mi nie pasowała do całości. Pomalowałam więc ją później białą i srebrną farbą.

co zrobić z butelki po winie

Tak powstałe drzewko w wazonie ustawiłam na półce przy lustrze, zawiesiłam lampki reniferki, świecące chłodnym, białym światłem, a jako kropkę nad „i” na półce położyłam ręcznie wykonaną, „ośnieżoną” szyszkę.

zimowa dekoracja

Podoba wam się efekt końcowy? Ja jestem usatysfakcjonowana :)

Dodaj komentarz