Piaskownica z domkiem do zabawy

Piaskownica z domkiem do zabawy

Aranżując mały plac zabaw dla dziecka w pierwszej kolejności myślimy o piaskownicy. Jest to takie miejsce, gdzie chętnie maluchy spędzają czas, łatwo mieć je na oku, ponieważ potrafią dłużej zająć się lepieniem z piasku no i zwyczajnie zabawa ta daje radochę. Zwyczajne kopanie w piasku wzbudza w dzieciach prawdziwe emocje. Na początek dla 2, 3-4 latka, kupuje się małą piaskownice w kształcie muszli lub żółwia. Są łatwe w montażu, utrzymaniu, tanie, nie potrzeba do nich wiele piasku a i malec nie potrzebuje zbyt dużo miejsca. Jednak z czasem, gdy podrośnie może warto by było zmienić piaskownicę. A jeśli mamy więcej niż jedną pociechę w domu, to plastikowa niewielka piaskownica nie zda egzaminu, i stanie się źródłem kłótni i przepychanek zamiast przyjemnej rozrywki dziecięcej. Z wiekiem także, zainteresowania się zmieniają.

Starsze dzieci uwielbiają zabawy kreatywne, wymagające większego zaangażowania, dlatego idealnym miejscem może się okazać piaskownica z domkiem. Frajda tak dla dziewcząt do zabaw z lalkami jak i dla chłopców. Piaskownica połączona z domkiem przypadnie do gustu każdemu dziecku, bez dwóch zdań. Sam domek i jego podest idealnie nada się do stawiania babek lub też będzie dobrym miejscem na odpoczynek podczas zabawy, schronieniem przed słońcem lub deszczem. Zazwyczaj cała konstrukcja wykonana jest z drewna, zaimpregnowanego i odpornego na działanie promieni słonecznych jak i wody.

Domki mają bardzo różną postać: od bardzo prostych przypominających małe werandy po fantazyjne modele z drewnianym daszkiem, ławeczkami w środku, okienkiem oraz ze zjeżdżalnią. Trudo wybrać ten najodpowiedniejszy, wszystkie kuszą a rodzice już widzą oczyma wyobraźni swoje dzieci rozbawione w takiej piaskownicy z domkiem. Taki prezent na dzień dziecka lub urodziny to prawie jak spełnienie marzeń kilkulatka. W ten sposób stworzymy mu krainę do pomysłowych zabaw z kolegami lub koleżankami, a nawet do samotnego spędzania czasu ciekawie i na świeżym powietrzu.

Ceny piaskownic z domkiem do zabawy są bardzo różne. Zależą od stopnia zaawansowania budowli, jak też użytych do jej wykonania materiałów. Najdroższe są duże domki z drewna, ale jednocześnie warte uwagi, bo to materiał w pełni ekologiczny i przyjazny dzieciom. Nieco taniej wychodzą małe piaskownice z nieskomplikowanym domkiem również drewniane. Niektóre posiadają kółka umożliwiające nasuwanie domku na piaskownicę.

Cena piasku do piaskownicy

Piasek w piaskownicy jest tym, bez czego nie była by ona tak atrakcyjnym miejscem zabaw dla dzieci. Długie godziny spędzone na ustawianiu babek, budowaniu zamków, tworzeniu tuneli itd, to właśnie frajda z zabawy w piasku. Być może jeszcze wielu dorosłych, którzy dzisiaj wybierają piaskownicę dla własnych dzieci, pamięta swoje przygody w piaskownicy. To niewątpliwie nieodzowny element dorastania i każde dziecko lubi taką rozrywkę, a jeśli dodatkowo w zasięgu ręki są fajne zabawki do piasku to uciecha gwarantowana.

Rodzicom tworzącym piaskownicę dla dziecka czy to w ogrodzie, czy tez na tarasie lub balkonie na pewno przyjdzie do głowy pytanie, jaki piasek wybrać? Czym kierować się przy jego wyborze? Czy są specjalne rodzaje piasku właśnie do piaskownicy? no i na koniec jak kształtują się ceny piasku do zabawy dla dzieci? Z pozoru to żaden problem nasypać pierwszego lepszego piasku. W końcu to tylko piasek a połączony z wodą każdy da się formować na użytek zabaw dziecięcych. Otóż nie do końca. Najlepszym jest piasek posiadający atest PZH.

Na użytek domowy można kupić niewielką ilość a następnie samodzielnie go wymieniać. W dużych piaskownicach na placach zabaw czy w przedszkolach wymianą brudnego piasku zajmują się specjalne firmy. Ile piasku zakupić by napełnić piaskownicę? To zależy od jej wielkości. Pewnie, że można to zrobić na oko, wsypując go tyle by od górnej krawędzi piaskownicy pozostawić od 8-10 centymetrów. Albo też posłużyć się obliczeniami. W tym celu można skorzystać z dostępnych on-line kalkulatorach piasku. Wprowadzamy tam rozmiary piaskownicy w cm i otrzymujemy szybką odpowiedź; ile piasku powinniśmy zakupić.

Piasek do piaskownic powinien mieć barwę biało- żółtą o drobnych ziarenkach, uprzednio umyty. Nie powinien to być w żadnym razie zwykły piach budowlany. Ten może zawierać mniejsze i większe ostre ziarna i być nieprzyjemnym w dotyku. Sklepy oferują specjalny piasek do piaskownic tak oznaczony i z atestem, w workach foliowych najczęściej 20- 25 kilogramowych z gwarancją na 2 lata. Zdarza się, że w miejscu gdzie zakupujemy piaskownicę sprzedawca dokłada do zakupu piasek gratis. Jeśli nie ma takiej oferty najlepiej poszukać w sklepach z wyposażeniem ogrodowym lub w marketach budowlanych. Ceny piasku do piaskownic są różne. Ale ogólnie nie jest on drogi około 10-20 zł za worek wspomnianej wielkości.