Pulpit na faks i telefon

szafka na telefonCo zrobić z portmonetkami i kluczami, a także z karteczkami i ołówkami, potrzebnymi podczas rozmów telefonicznych? Najlepiej schować je w metalowej szafce, ustawionej w przedpokoju. Można postawić na niej także telefon i faks. Proponujemy wykonanie specjalnego mebla-pulpitu. Jego powierzchnia służyć będzie jako półka na notatniki i pod telefon, faks ustawimy na metalowej szafce (aluminiowa, srebrna). Książki telefoniczne można będzie schować w szufladach. Pulpit wykonany został z płyty MDF o grubości 19 mm. Składa się z dwóch ścian bocznych, ze ściany tylnej, z płyty górnej i z blatu. Od tyłu, od strony ściany przykleiliśmy dwa dodatkowe pasy płyty MDF, aby pulpit łączył się ze ścianą już od listwy przypodłogowej. W powstałej przestrzeni można ukryć kabel telefoniczny.
Pochylenie blatu pulpitu uzyskamy odpowiednio przycinając jego elementy. Górna krawędź tylnej ściany pulpitu została przycięta pod kątem 75 stopni (tarcza pilarki stołowej ustawiona pod kątem 15 stopni). Elementy boczne łączymy ze ścianą tylną na płytki złączne, płytę górną przyklejamy do górnych krawędzi. Na wierzchu przyklejamy blat pulpitu.

Ściana tylna z dwiema listwami dystansowymi, w których otwornicą wycinamy przejście dla kabli. Widoczne krawędzie szlifujemy.
Dopasowujemy ścianę tylną i boczne i frezujemy w nich nacięcia pod połączenia na płytki złączne. Między nimi umieścimy szafkę.
Górną płytę przyklejamy do krawędzi ściany tylnej i ścian bocznych, mocując ją ściskami. Do niej przyklejamy blat pulpitu.