Zestawy urządzeń kuchennych

Zestawy urządzeń kuchennych.

Aby dobrze gotować, wcale nie trzeba mieć dużej kuchni. W przypadku pokazywanych tutaj kuchni kompaktowych, odpowiadających wielkością większej szafie, nie jest konieczne nawet specjalne pomieszczenie kuchenne.

Dzięki nowoczesnej technice można szybko i wygodnie gotować, przygotowywać zimne przekąski czy przyjmować gości, nie mając obszernej i kompletnie wyposażonej kuchni. Zamrożone potrawy można w mgnieniu oka rozmrozić w kuchence mikrofalowej. Za jej pomocą można także w kilka minut podgrzać przygotowane wcześniej i zamrożone jedzenie, aby podać je nieoczekiwanym gościom. Małe lodówki z zamrażalnikiem ułatwiają przechowywanie produktów i napojów.

Blok kuchenny

Blok kuchenny tworzy kuchenka mikrofalowa o dużej mocy, z grillem, zmywarka z wieloma programami obsługi oraz lodówka o mocy chłodzenia odpowiadającej trzem gwiazdkom, z automatycznym rozmrażaniem.

Mały zlewozmywak i zajmująca niewiele miejsca zmywarka do naczyń ułatwiają szybkie przygotowanie naczyń oraz sztućców na przyjęcie kolejnych gości.

Kuchnia kompaktowa, ustawiana oddzielnie lub do wbudowania w ciąg szafek. W jednym meblu mieści się zlewozmywak, kuchenka mikrofalowa, ceramiczna płyta grzejna z dwoma polami grzejnymi oraz lodówka.

Kuchnia kompaktowa

Kuchnie kompaktowe, zajmujące możliwie najmniejszą powierzchnię, pierwotnie przeznaczone były do biur i pomieszczeń dla gości. Dziś spotkać je można także w wielu kawalerkach i małych mieszkaniach, gdzie zapewniają wygodę i oszczędzają czas ich mieszkańców.

Compacta – to nazwa małej, kompletnej kuchni. Nadaje się zarówno do biura, jak i do małego gospodarstwa domowego. Gotowy do podłączenia blok można ustawić oddzielnie albo wbudować w ciąg szafek. Na życzenie dostarczany jest także w wersji odwrotnej (kuchenka po lewej, zlewozmywak po prawej).

compacta

Zalety minikuchni widoczne są jak na dłoni -zajmuje ona niewiele miejsca, zawsze jest pod ręką i – jak w przykładzie kuchni udającej szafę na ubrania – nieraz trudno domyślić się jej obecności. Inną zaletę docenia się przy pierwszej przeprowadzce – można ją przewozić podobnie jak wszystkie inne meble.

Kuchnia całkowicie ukryta. Czy to w stylowo urządzonym biurze, czy też w mieszkaniu – w szafie tej można ukryć wszystkie niezbędne kuchenne urządzenia techniczne. Producent dostarcza na życzenie obudowy w postaci szafy, jako elementy do samodzielnego montażu, w różnych stylach i rodzajach drewna.

Kuchnia całkowicie ukryta

Kuchnie kompaktowe na ogół ustawia się podobnie jak szafy. Sprzedawane są jako komplet przygotowanych do zmontowania elementów, wraz z niezbędnymi urządzeniami. Wystarczy jedynie podłączyć ją do prądu (często poprzez zwykłą wtyczkę) i do instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Są także modele, które w całości mogą być wbudowane w ścianę szafek.

PODŁĄCZENIE KUCHNI – SPRAWDZIĆ BEZPIECZNIKI

Normalne obwody prądowe są zabezpieczane bezpiecznikami 16 A, co odpowiada poborowi mocy 3500 W. Dlatego przed kupnem kompaktowej kuchni należy sprawdzić, czy będzie ją można podłączyć w mieszkaniu do sieci.