Ściany i meble w kolorystycznej harmonii

pokoj 3 koloryPrzy okazji przeprowadzania remontu warto mieć jednolitą koncepcję kolorystycznego wykończenia ścian i mebli. Nastrój można modulować w znacznym stopniu przy pomocy bara. Przekonajcie się o tym Państwo sami.
Ściany i meble w kolorystycznej harmonii. Oto trzy przykłady barwnego zespolenia ścian i mebli bez popadania w jednostajność. To samo pomieszczenie i te same przedmioty, tworzą za każdym razem inny nastrój. We wszystkich trzech przykładach zastosowano tę samą koncepcję: ścianę czołową pomieszczenia pomalowano na kolor jasnozielony, jasnożółty i jasno-szary. Na środku ściany wyodrębniono powierzchnię wielkości obrazu , którą pomalowano na kolor ciemniejszy. Z kolei meble i listwa przypodłogowa mają jeszcze bardziej intensywne zabarwienie. W ten sposób, operując jednym kolorem o różnym nasyceniu, można uniknąć monotonii.

Kolorystycznie dopasowane meble i ściana bardziej rzucają się w oczy, gdy pozostałe ściany pomalowane są na biało lub utrzymane w tym samym kolorystycznym odcieniu. W ten sposób można nadać każdemu pomieszczeniu atmosferę stosowną do jego przeznaczenia.