Droga dojazdowa do garażu

Nowe pomysły na ulokowanie garażu
W celu lepszego wykorzystania powierzchni, można umieścić garaż na zbiorniku wody deszczowej, który stanowi równocześnie fundament garażu (pojemność zbiornika -22 m2). Ciekawym pomysłem jest garaż z podpiwniczeniem. Wielkość pomieszczenia wynosi ok. 20 m2 i może ono idealnie zastąpić brakującą piwnicę, służąc np. do umieszczenia kotła grzewczego. Dla tych, którzy rezygnują z budowy podpiwniczenia ze względu na duży koszt jest to ciekawa alternatywa.

Droga dojazdowa do garażu
Betonowa kostka brukowa sprawdziła się już w budowie dróg publicznych i ciągów komunikacyjnych, odznacza się dużą trwałością i odpornością na działanie oleju, paliwa, tłuszczu, mrozu, środków chemicznych. Cechuje ją równa powierzchnia i stabilność wymiarów, poza tym można ją łatwo układać według przyjętego planu. Dobrze ułożona kostka betonowa tłumi hałas opon samochodowych – istotna zaleta przy wjeżdzie do prywatnego garażu. Ponieważ inwestorowi bardzo zależało na zachowaniu naturalnego charakteru podjazdu, dlatego postanowił położyć kamienie o nieregularnych krawędziach, nadających celowo wygląd elementów nieobrobionych. Kostka oferowana jest zresztą w różnych formatach i kolorach.

Osoby decydujące się na bruk wykonany z kamienia naturalnego mają do wyboru nowy lub używany materiał, który można często taniej kupić w składach materiałów budowlanych.