Komputerowe stanowisko pracy

biurkoKomputerowe stanowisko pracy powinno być funkcjonalne, estetyczne i łatwe w montażu. Różnego rodzaju prowizoryczne rozwiązania w naszych domach – monitor zbyt blisko oczu, klawiatura w nieodpowiednim miejscu i do tego chybotliwe, często nieergonomiczne krzesło -stanowią zagrożenie dla zdrowia osób korzystających z komputera. Poza tym kilkugodzinna praca lub nauka w niewygodnym miejscu nie sprzyja koncentracji i twórczemu myśleniu. Z podobnymi problemami borykała się nasza młoda absolwentka, która po ukończeniu nauki postanowiła stworzyć sobie w domu dogodne warunki do pracy przy komputerze. Oprócz wygodnego miejsca na klawiaturę i oddzielnego stolika pod monitor, chciała mieć jeszcze dodatkowy stół, na którym można rozłożyć materiały biurowe i inne podręczne rzeczy. Konstrukcja całego zestawu miała być lekka i nowoczesna, a drewnopodobne blaty miały ułatwić integrację mebli z pomieszczeniem domowym. Nasza młoda absolwentka przypadkowo odkryła odpowiedni zestaw mebli biurowych w zwykłym markecie budowlanym. Załączona do zestawu instrukcja montażu pozwala na samodzielne pokonanie przeszkód związanych z prawidłowym użyciem wielu elementów. Największą zaletą wybranego zestawu jest możliwość jego poszerzania o kolejne elementy, stosownie do potrzeb i ilości miejsca w domu.
Głównym problemem był wybór odpowiednich modułów. Chodziło o to, aby należycie wykorzystać przestrzeń na galerii, a jednocześnie nie zagracić jej. Zakup każdego dodatkowego modułu musi być uzasadniony. Zgodnie z tą zasadą nasza absolwentka zdecydowała się na moduł podstawowy, dwa elementy dodatkowe oraz oprzyrządowanie techniczne, takie jak konstrukcja metalowa do zawieszenia komputera, uchwyty na drukarkę, prowadnice kablowe i uchwyt na gniazdka. Metalowe, lekko zakrzywione i zwężone u dołu nogi doskonale pasują do jasnego blatu w kolorze klonu.
Po dokonaniu wyboru i zakupieniu wybranego zestawu, trzeba było wypakować w domu wszystkie elementy i posortować zgodnie z przeznaczeniem, posługując się przy tym instrukcją obsługi. Potem przystąpiono do szybkiego montażu.