Słoiczki na przyprawy DIY

Słoiczki na przyprawy DIY

 

„KARUZELA” DO PRZYPRAW

Stały czytelnik „zrob-to-sam.eu” Herbert Swyster zbudował z klejonego drewna sosnowego tę oto „karuzelę” na przyprawy. Rysunki przedstawiają, jak można w prosty sposób wykonać takie kręcące się półeczki. Formę płyty przyściennej i okrągłych półek najlepiej przygotować najpierw na papierze wykonując szablon. Kontury przenosimy na drewniane elementy i wycinamy piłą otwornicą. Tak samo postępujemy przy wykonywaniu trzech jednakowej wielkości płyt na przyprawy. Widoczne krawędzie „karuzeli” możemy ozdobić w dowolny sposób posługując się frezarką górnowrzecionową. Słupki łączące elementy „karuzeli” można również wytoczyć samemu. Drewniane kołki i klej zapewniają stabilność i solidność. Również wsporniki, które utrzymują u góry i u dołu półki na przyprawy połączone są ze słupkami kołkami. Całość malujemy dwa, trzy razy ochronnym, bezbarwnym lakierem do drewna.

Karuzela nie za mała, nie za duża, karuzela w sam raz dla majsterkowiczów hobbystów, którzy używają w kuchni wielu ziół i przypraw. 24 słoiczki z przeróżnymi zawartościami są umieszczone w zagłębieniach (około 2 cm) półek regaliku.

1 komentarz do “Słoiczki na przyprawy DIY”

  1. Dzień dobry, chciałam zapytać czy może są jeszcze jakiś cudem zachowane szablony z nazwami przypraw. W internecie jest pełno pomysłów ale nie tak ciekawych i kolorowych jak te wykonane na tej stronie. Jeśli tak bardzo bym prosiła o jakieś informacje.

Możliwość komentowania została wyłączona.