Skrzynia na zabawki cz.1

skrzynia zabawkiDzieci potrzebują dużo miejsca na swoje zabawki, a ponieważ niechętnie składają je do szaf, można do tego celu wykorzystać wolną przestrzeń pod regałem. Zwykłe drewniane skrzynie z marketu zaopatrzyliśmy w kółka, a od przodu przymocowaliśmy wesołe osłony z przyjaznymi psiakami. Skrzynie mogą służyć do przechowywania klocków, narzędzi do majsterkowania lub pluszaków. Dzięki rolkom można nimi jeździć po całym pokoju. Wieczorem nasze pasterskie psy wsunięte pod regał obejmą straż nad stadem zabawek.

Skrzynie są oferowane w różnych wielkościach. Przy pomocy wzoru, który można wykonać kopiując nasz pokratkowany rysunek, dopasujemy psy do skrzyni o każdej wielkości. Główna zasada polega na tym, aby sylwetka psa zasłoniła front skrzyni.

kontury psaKontury wzoru przerysowuje się na drewnianą płytę przy pomocy ołówka. Są one widoczne nawet po pokryciu drewna lazurem, będącym mieszanką farby pigmentowej z lakierem. W trakcie lazurowania trzeba starannie omijać powierzchnie przeznaczone do sklejenia. Następnie malujemy psie pyski różnokolorowymi farbami. Po ich wyschnięciu kontury można zwyczajnie obrysować czarnym flamastrem do pisania na foliach.

To będzie potrzebne:
drewniana skrzynia 26×30,5×17 cm
sklejka    0,6x35x25 cm
4 rolki meblowe    25    mm
ze śrubami i nakrętkami
lakier akrylowy, jedwabisty mat
farby pigmentowe
klej do drewna
flamaster do folii, czarny
uchwyt meblowy z wkrętem Ø 3 cm

papier, ołówek wyrzynarka klocek szlifierski i papier ścierny 180 dwa ściski, kawałki drewna szpachelka plastikowa