Homemade

Homemade

Homemade, czyli robione w domu: Home – dom, made – robić. Są to rzeczy robione własnoręcznie w domowych warunkach. Nie wymaga to specjalistycznych narzędzi, a także miejsca wytwarzania, jak to jest na przykład w halach produkcyjnych. Wystarczą amatorskie warunki pracy, narzędzia dostępne dla każdego i najczęściej odrobina inwencji twórczej oraz wolnego czasu.

W ten sposób można wytwarzać na przykład różnego rodzaju przedmioty takie jak: biżuterię, kosmetyki, meble, ozdoby do mieszkania czy też upominki. Niektóre osoby robią takie rzeczy dla czystej przyjemności. Ponieważ interesują się niektórymi technikami.

Homemade jest bardzo blisko spokrewnione z hand made, czyli ręcznie robione. Takie techniki to na przykład decoupage, scrapbooking, patchwork czy wiele innych. Niektórzy nawet starają się z takiego pomysłu zrobić niewielki biznes. Zwykle wpadają na to osoby, które mają zdecydowanie dużo wolnego czasu, a potrzebują trochę dodatkowych pieniędzy.

Na różnych stronach internetowych można znaleźć wiele ciekawych inspiracji przedmiotów, które można zrobić w domu. Są nawet instrukcje jak krok po kroku wykonać daną rzecz.

Zaczynając swoją przygodę z homemade, warto zacząć od wykonania prostych rzeczy, tak żeby na samym początku się nie zniechęcać. Jak każda pasja, wymaga najpierw zapoznania się z podstawami, a dopiero następnie można powoli rozwijać swoje umiejętności, wykonując samodzielne projekty i realizując artystyczne przedmioty.