Jak zrobić elegancki szklany regał cz.1

szklany regałNasz szklany regał wygląda tak efektownie, że może konkurować z najbardziej wyszukanymi propozycjami domów meblowych. Jest elegancki i zmontowany w wyjątkowo wyrafinowany sposób. Co ciekawsze – większość pracy wykona za nas szklarz.

Meble ze szkła sprawiają wrażenie pracochłonnych, z reguły jednak są nadzwyczaj łatwe do samodzielnego wykonania. Często prezentujemy regały będące eleganckim połączeniem szkła i drewna. Tym razem nasza propozycja dotyczy wąskiej witryny, przeznaczonej do wyeksponowania kolekcji. Ściany boczne wykonano ze szkła przemysłowego o profilu w kształcie litery U. Jego przycięcie na wymiar należy zlecić w zakładzie szklarskim.

Witrynę wypełniają szklane półki. Ozdobą mebla będzie jego cokół i płyta górna – w obu tych elementach wyfrezowano nacięcia odpowiednie do kształtu szklanych ścian. W górnej płycie zamontowano lampy sufitowe, zapewniające oświetlenie wnętrza witryny.

Ściany z profili szklanych w kształcicie litery U wpuszczone są w cokół – rozwiązanie genialnie proste. Od przodu regał jest otwarty.

Wysoki regał, witryna naszych pasji kolekcjonerskich. Dzięki swym przezroczystym ścianom pozostaje prawie niewidoczny. Lampy sufitowe efektownie oświetlają eksponowane obiekty.