Jak odnowić stolik

Nareszcie się zmobilizowałam, a właściwie to zmobilizowała mnie przeprowadzka. Postanowiłam wziąć na warsztat mój stolik, na którym stała maszyna do szycia. Mimo, iż lubię surowe drzewo, to on tylko stał i straszył. Zdecydowanie nie był ozdobą mieszkania.

Przy okazji w moje ręce wpadło jeszcze krzesło, którego oparcie było w opłakanym stanie. Postanowiłam się go więc pozbyć. Dziury po oparciu zaszpachlowałam. Być może dojrzycie to na zdjęciu.

Jeśli zabieracie się za malowanie mebli, pamiętajcie o tym, żeby je wcześniej porządnie zmatowić (papierem ściernym). Jeśli są drewniane, to postarajcie się zedrzeć całą starą farbę. Zwłaszcza jeśli chcecie potem użyć bejcy czy lakierobejcy, a nie jakiegoś kryjącego koloru.

Ja właśnie lakierobejcy w kolorze ciemnego dębu, użyłam do pomalowania blatu stolika , a także nóg krzesła. Resztę elementów postanowiłam przemalować na biało, farbą akrylową. Teraz stolik i krzesło dumnie stoją w sypialni. Jedyne, czego jeszcze nie zrobiłam, to nie dorobiłam szuflady do stolika, stoi więc dziurą do ściany :) Dokupię jeszcze jakieś lustro i będzie mi służył za toaletką.

Niestety zielony kolor w mojej sypialni zdecydowanie nie jest w moim guście. Jakie mam jednak wyjście? Jak się mieszkanie wynajmuje, to trzeba lubić to co się ma.

Staram się jednak  nieco zneutralizują ten intensywny kolor więc być może wkrótce pokażę wam, jak idą mi zmagania z nim.

8 comments

 1. mawako says:

  Gdybym miała w domu jakiekolwiek krzesła / taborety itp., po Twoim wpisie czym prędzej zabrałabym się za odnawianie.

 2. Brody says:

  How long are you planning to stay here? purchase effexor online How nice it is to hear of a religious leader (THE religious leader) practicing what he preaches. I don’t expect him to go barefoot on a skate board, but what does it say about Cardinals, Bishops, etc., when they feel they need/deserve a Mercedes?

 3. Sylwia says:

  Witam, oczarowała mnie ta metamorfoza. Niestety jestem kompletnym laikiem :( a mam taboret do odnowienia stąd pytanie – czego należy użyć do malowania tj wałeczka czy pędzla, żeby wyszło tak lśniąco, gładko i ładnie?

 4. comedy says:

  Thank yоu for some other great artіcle. The place else may just anyone
  get that tyрe of info in such an ideal manner of writing?

  I have a presentation subsequent week, and Ι am at the search for such info.

Dodaj komentarz