Regał na sprzęt hi-fi

regal hifiWokół wieży hi-fi zawsze leży mnóstwo rozmaitych drobiazgów związanych z jej używaniem – kasety, kable, słuchawki. Wszystkie te przedmioty mogłaby pomieścić metalowa szafka. Do naszego regału na sprzęt hi-fi najlepsza okazała się najmniejsza z metalowych szafek – wmontowaliśmy ją w półki regału, dopasowane do wymiarów nowoczesnych mini wież. Dzięki niej regał o niewielkich i proporcjonalnych wymiarach cieszy oczy swoim kształtem.

Ze względu na półokrągły kształt półki do jej wykonania najlepiej nadaje się płyta MDF (grubość 19 mm). Ściany boczne (łuki wycinamy podobnie jak łuk wieszaka z przykładu 3., zaznaczając go cyrklem drążkowym) obejmują tylną ścianę, u dołu i u góry można uzupełnić je półkami na płyty CD. Do osadzenia metalowej szafki (wykończona bezbarwnym lakierem) służą dwa prostokątne wycięcia w bocznych ścianach półki. Aby ukryć doprowadzenia kabli, wpasowaliśmy w korpus drugą płytę, przymocowaną przed płytą tylną. W powstałej w ten sposób pustej przestrzeni między płytami można przeprowadzić kable do głośników i kable do podłączenia do prądu. Korpus regału pokrywamy na końcu dwiema lub trzema warstwami przezroczystego lakieru.

W ścianach bocznych wycinamy wyrzynarką prostokątne wycięcia, dopasowane do wymiarów ścian bocznych metalowej szafki.
Krawędzie cięcia ścian bocznych zaokrąglamy frezarką, a następnie obrabiamy szlifierką taśmową.
Półki regału i osłonę kabli przyklejamy do jednej ze ścian bocznych. Potem przyklejamy drugą ścianę, nakładając ją jak pokrywę.