Drewniane panele w łazience cz.2

panel drewniany budowa1.Panele z płyt multipleksu przycina się na ukos ręczną piłą tarczową wyposażoną w nastawną prowadnicę lub stołową piłą tarczową.
2. Wycięcia do osadzenia lampek w panelach z lustrami najlepiej wykonywać elektryczną wyrzynarką lub ręczną piłą tarczową.
3. Aby pomieścić lampy i ukryć okablowanie, do każdego z elementów mocujemy od tyłu listwy dystansowe o szerokości 4 cm.
4. Pasy z matowego szkła montuje się w wycięciach po lewej i po prawej stronie lustra, przy pomocy zwykłych klamer do luster.
5. Do dolnego panelu przykleja się pas łączący go z cokołem modułu naściennego. Połączenia unieruchamia się taśmą klejącą.
6. Otwory na podłączenia i uchwyty nośne należy przerysować na płytę i wyciąć wiertłami skrawającymi (z przodu) lub wyrzynarką.
7. Płaskie listwy służą jako pomoc przy montażu. Dzięki nim można ustalić położenie klocków mocujących pod panelami.
8. Panel po nałożeniu na moduł montuje się do listew mocujących wkrętami do drewna wkręconymi przez listwy dystansowe.
9. Przyłącza należy przedłużyć używając do tego celu przedłużek wodociągowych gwintowanych oraz szarych kanalizacyjnych.
10. Zmontowany prowizorycznie panel górny nakładamy na dolny i mocujemy go w obrębie lustra kołkami do ściany.
11. Jedynie niewielka szczelina pozwala zauważyć, że panel dolny ma uchylane drzwi, dające szeroki dostęp do schowka.

Pasy sięgające od podłogi po sam sufit podzieliły łazienkę na obszary przyporządkowane różnym funkcjom. Z tyłu za panelami znalazła się przestrzeń na oprawki lamp i kable. Do paneli przymocowaliśmy lustro i półeczki na przedmioty stale używane w łazience. Nie zapomnieliśmy też o możliwości wykorzystania wolnej przestrzeni poprzez wbudowanie zamykanej szafki.