Komoda dla mężczyzn

Komoda dla mężczyznMetalowa szafka w sypialni? Właściwie dlaczego nie! Z całą pewnością się przyda. Nasza propozycja to męska wersja komody. Metalowa szafka (czarna) otrzymała cokół, ułożony na podstawie z płyty MDF o grubości 19 mm. Górna część komody może służyć do wieszania kamizelek czy marynarki, z boku zaś umieszczono wieszaki na spodnie. W szafce znajdzie się ponadto miejsce na przykład na skarpetki, chusteczki do nosa i inne drobiazgi.

Cokół zbudowany jest z czterech płyt MDF, przy czym płyta dolna i górna zostały ścięte pod kątem 45 stopni. Górna część komody składa się z płyty tylnej, sklejonej z płytą blatu. W zewnętrznych krawędziach po prawej i po lewej stronie blatu wykonano wyrzynarką wycięcia. W środku wycięć zrobiono po dwa otwory o średnicy 10 mm, w które wsunięte zostały okrągłe pręty. Na pręty nasunięto poliuretanowe otuliny przeznaczone do izolacji rur centralnego ogrzewania, o średnicy 10 mm. Służyć będą jako wieszaki na spodnie, a równocześnie jako ozdobny detal techniczny komody. Górna powierzchnia tylnej ściany ma półokrągły kształt, ułatwiający wieszanie kamizelek lub marynarek. Uformowano go za pomocą dwóch odpowiednio przyciętych elementów. Wszystko połączone w jednym!

Sklejanie trzech górnych płyt cokołu o takiej samej wielkości. Podkładki z resztek materiału ułatwiają mocowanie płyt.
Wycięcia w płycie blatu posłużą do wykonania wieszaka na spodnie. Na umieszczone w otworach drążki nasuwamy otulinę do rur.
Dwa półokrągłe elementy przyklejamy do tylnej ściany komody na płytki złączne. Po polakierowaniu naklejamy płytki lustra.