Drewniany taras cz.1

taras drewnianyTaras niekoniecznie musi być wykonany z betonu albo z kamiennych płyt. Drewniany podest z ławami do siedzenia to znacznie przyjemniejsze miejsce odpoczynku.
To prawda, że taras wyłożony betonowymi płytami jest praktyczny, łatwy w konserwacji i trwały. Jednak czyż nie wygląda zbyt jednobarwnie i smutno? Spróbowaliśmy powiększyć powierzchnię już istniejącego, kamiennego tarasu. Zdecydowaliśmy się na drewniany podest, który można połączyć ze starym tarasem, tworząc bardzo naturalne przejście do ogrodu. Zrobiliśmy jeszcze coś więcej – uzupełniliśmy go dopasowanymi do niego ławami, otaczając nimi drewniany podest.
W połączeniu z drewnem stary, podniszczony już taras wygląda bardziej elegancko.
Ławy zapraszają, aby wykorzystać nowo powstałą oazę jako miejsce odpoczynku. Jeśli położymy na nich kolorowe poduszki – można będzie nawet poleżeć w cieniu drzew. Jest to też znakomite miejsce do towarzyskich spotkań w ogrodzie. Między ławami zmieści się stolik i dodatkowe krzesełka. Z pewnością zrobi ono niemałą furorę wśród gości. Doskonały, drewniany taras. Nowy taras przedłuża powierzchnie starego tarasu, zapewniając dodatkowe, atrakcyjne miejsce, świetnie nadające się na salop na wolnym powietrzu. Został wykonany wyłącznie z belek i desek. Wykonany przez nas podest został połączony z betonowym tarasem o szerokości 8 m. Obsadziliśmy go krzewami rzucającymi dużo cienia.