Cień na poddaszu

Jeśli chcemy mieć przyjemny cień na poddaszu możemy użyć następujących rozwiązań:

STORY OKIENNE Z PLISOWANEGO MATERIAŁU — UDANA KOMBINACJA ŻALUZJI I FIRANEK.

Na oknach poddasza story muszą być zamocowane tak, jak żaluzje (zdjęcie po prawej). Produkowane są specjalne modele, w których story poprowadzone są wewnątrz aluminiowych szyn montowanych na ramach okiennych. Niektórzy producenci okien dachowych proponują to wyposażenie w różnych wymiarach w zależności od wymiarów okien. Aby zakupić odpowiedni model wystarczy podać oznaczenie typu okna.

MARKIZY SIATKOWE

Drobno plecioną, wodoodporną tkaninę można zamontować na oknie jako osłonę przedokienną. Latem działa ona jak filtr promieni słonecznych osłaniając szybę okna dachowego przed nagrzaniem. Dzięki temu jest pod dachem znacznie chłodniej.

PLISOWANE STORY

Delikatny materiał jest ułożony w sztywne trwale plisy. Można z niego wykonać tekstylną zasłonę, którą obsługuje się tak, jak żaluzje lub roletę. Rysunek poniżej pokazuje sposób zawieszenia zasłony na oknie.

Na obydwu oknach dachowych umocowano story okienne. Wykonano je z aluminiowych szyn, ustawionych równolegle do szyb, w które wpuszczono drobno plisowany materiał.

MARKIZY NA DACHU

Nad oknem w dachu można zamocować markizę, która roluje się jak zwykła roleta. Jej dolny brzeg zaczepia się o skrzydła okna – w ten sposób materiał jest stale naprężony. Podczas zimy markizę chowamy do obudowy.