Jak zapakować prezent pod choinkę?

Wpisy związane ze świątecznymi dekoracjami i pakowaniem prezentów miałam zamiar opublikować jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Wiem, że teraz to już trochę późno, ale może inspiracje przydadzą się wam w przyszłym roku, albo wykorzystacie je jako inspiracje na inną okazję.

Niestety życie nieco pokrzyżowało mi plany i świąt, ani prezentów w tym roku nie szykowałam.
Mam za to zdjęcia jakie zrobiłam jeszcze w zeszłym roku.

Uwielbiam pakować świąteczne upominki, bo uważam że piękne opakowanie jest równie ważne jak wnętrze. W końcu mówią, że liczy się pierwsze wrażenie.

pakowanie-prezentow-na-swieta

Uwielbiam szary papier – jest doskonałą bazą do pięknych dekoracji, świetnie sprawdza się w wersji surowej – z jutowym sznurkiem, jak i eleganckiej.  Ja wybrałam tradycyjną świąteczną czerwoną wstążkę i zimowe dekoracje :)

swiateczne-pakowanie

jak-zapakowac-prezent-na-swieta

Dekoracje przyklejałam klejem na gorąco – pistolet do kleju to według mnie niezbędny przyrząd w domu „hand made’owej” maniaczki :)

Wnętrze prezentu również powinno prezentować się pięknie. Dzięki temu nawet drobiazg może zachwycić.

niedrogi-prezent-na-swieta

Dziadek do orzechów, garść orzechów włoskich i dżem, ciasteczka albo nalewka orzechowa – najlepiej domowej roboty (mi niestety zabrakło czasu na domowe przetwory, za to dla wszystkich do prezentów zrobiłam świąteczne stroiki) – to mój pomysł na tani prezent na pod choinkę, który sprawi radość :)

 

 

 

 

Dodaj komentarz