Jak zrobić skrzynię cz.1

zrobic skrzynieSame piękne kształty byłyby wystarczającym powodem, aby sprawić sobie taki kufer. W dodatku jest on niezwykle praktyczny. Wszystko to sprawia, że miłośnikom wiejskiego stylu trudno oprzeć się pokusie posiadania takiego mebla.

Kufry nie tylko zastępowały kiedyś szafy ubraniowe, ale też byty zabierane w podróże. Ich żelazne uchwyty przypominają nam o tym do dzisiaj.

Obecnie podróżowanie jest łatwiejsze, ale kufry wciąż są bardzo cenionymi meblami – szczególnie tak praktyczne jak te, które tutaj pokazujemy. W ich przepastnych wnętrzach można schować całe naręcza bielizny. Także części garderoby, których nie trzeba przechowywać w pozycji wiszącej, nadają się do takiego magazynowania. Małe rzeczy można złożyć w przesuwnej skrzynce z przegródkami lub na półce umieszczonej w wieku.

Tak samo tradycyjne jak kształty są także materiały i ich obróbka. Kufer buduje się z klejonego drewna sosnowego o grubości 28 mm. Wszystkie elementy łączone są na drewniane kołki, które wprawdzie są niewidoczne, alei tak rozmieszcza się je w jednakowych odstępach. Szczególnie pięknym dodatkiem są stylizowane okucia, które również dzisiaj wyrabia się według starych wzorów.